Kıbrıs Rum Kesimi lideri Anastasiadis trip attı, çekti gitti

Kıbrıs Rum Kesimi lideri Anastasiadis trip attı, çekti gitti.
Kıbrıs Rum Kesimi lideri Anastasiadis trip attı, çekti gitti.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile bir araya gelen Rum Lider Anastasidis "Söyleyecek bir şeyim yok" diyerek mızıkçı çocuk edasıyla toplantıyı terk etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis bugün yeniden bir araya geldi. Görüşme ara bölgedeki BM tesislerinde yapıldı. Liderlerin bugünkü görüşmede, Rum Meclisi'nin Enosis'in okullarda anılması kararını ele aldılar.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığına dönüşünde yaptığı açıklamada, Rum Lider Anastasiadis'e, Rum Meclisi'nin Enosis plebisitinin okullarda anılması kararının yarattığı sıkıntıyı, talihsizliği izah etmeye çalıştıklarını söyledi.

"Söyleyecek bir şeyim yok"


Cumhurbaşkanı Akıncı, Rum Liderin kendilerini dinlemek yerine 5 sayfalık bir metin ile toplantıya geldiğini, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide'nin konuyu toparlayan bir konuşma yaparken Rum Liderin Anastasidis'in öfkeyle "Söyleyecek bir şeyim yok" diyerek toplantıyı terk ettiğini söyledi.Akıncı bu davranışın saygı çerçevesinin çok dışında bir davranış olduğunu söyleyerek, Rum Lider Anastasiadis'in bu davranışına müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde yapılan liderler görüşmesinde Rum lider Anastasiadis'in büyük bir öfkeyle "Söyleyecek bir şeyim yoktur" dediğini ve kapıyı sert bir şekilde vurarak çıktığını söyledi.

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Rum liderin görüşmelerde "kapıyı sert bir şekilde vurup çıkması"yla ilgili olarak, "Çekip gittikleri kapıyı yeniden açmak kendi ellerindedir" dedi

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >