Jurnal.istKilo vermek isteyenlerin gözdesi: Maş fasulyesinin faydaları neler?

Kilo vermek isteyenlerin gözdesi: Maş fasulyesinin faydaları neler?

Kilo vermek isteyenlerin gözdesi 'maş fasulyesi'nin bitkisel protein içeriği oldukça yüksek.

HÜSNA KÖŞGER İHA DAKİKADA-OKUNUR
Kilo vermek isteyenlerin gözdesi: Maş fasulyesinin faydaları neler?
​Maş fasulyesinin faydaları nelerdir?

Kilo vermek isteyenlerin gözdesi 'maş fasulyesi'nin bitkisel protein içeriği oldukça yüksek.

BEĞEN

Kilo vermeye yardımcı olan maş fasulyesinin önemi her geçen gün daha fazla değer kazanıyor. Ülkemizde bulunan birçok besin grubuna göre içeriği oldukça kaliteli olan maş fasulyesi, bitkisel protein içeriği oldukça yüksek bir kurubaklagildir.

İçeriğindeki fazla miktarda protein nedeni ile kilo vermek isteyenler için önemli bir besin kaynağı olan Maş fasulyesinin, hem tok tutucu hem de metabolizma hızlandırıcı etkisi bulunuyor.

0. Kolesterolü düşürüyor
Kolesterolü düşürüyor

Maş fasulyesinin posa içeriğinin yüksek olması sebebiyle bağırsak sisteminin düzenli çalışmasını sağladığını ifade eden Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, "Lifli besinlerin temel özelliği kolesterol seviyesinde düşmelere neden olmasıdır. Eğer yüksek kolesterol probleminiz varsa maş fasulyesini beslenme programınızda fazlası ile bulundurmalısınız. Kalp rahatsızlığı olan bireyler için haftada 2 defa kurubaklagil tüketilmesi zorunludur. Maş fasulyesi de en kaliteli baklagillerdendir” diye konuşuyor.

0. Karaciğer yağlanmasına iyi geliyor
Karaciğer yağlanmasına iyi geliyor

Karaciğer yağlanması olan bireylerin en büyük probleminin yüksek kilo olduğunu kaydeden Tutar, şunları söylüyor: “Maş fasulyesini tüketmek hem kilo kaybınızı sağlayacak hem de içerisindeki lesitinden dolayı karaciğer yağlanmanızı azaltacaktır. Magnezyum içeriği yüksek olan maş fasulyesinin bu özelliği sayesinde hem sinir sisteminizi rahatlatır hem de uyku kalitenizin azalmasını sağlayacaktır."

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

BEĞEN
YUKARİ-DONUN

veri-politikasi-aciklama veri-politikamizi inceleyebilirsiniz