Kimse anlam veremedi: Onlarcası yol kenarına atıldı

Samsun Bafra'da yol kenarına atılmış yaklaşık 200 çift ayakkabı bulundu.
Samsun Bafra'da yol kenarına atılmış yaklaşık 200 çift ayakkabı bulundu.

Samsun’un Bafra ilçesinde görenlerin bir türlü anlam veremediği ilginç bir olay yaşandı. Sedde Yolu kenarına atılmış yaklaşık 200 çift ayakkabı bulundu. Çevredekilerin dikkatini çeken olayda kimlerin neden böyle bir şey yaptığı henüz sırrını koruyor. Polis ve belediye ekiplerini olayla ilgili alarma geçti.

Samsun’un Bafra ilçesinde yol kenarına atılmış, büyük bir çoğunluğu yeni olan yüzlerce ayakkabı bulundu. Dün gece Organize Sanayi Sedde Yolu kenarına atılmış onlarca yeni ayakkabıları gören bir vatandaş tarafından polise ve belediye zabıta ekiplerine ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine olay yerine giden polis ve belediye zabıta ekipleri gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Belediye ekipleri ayakkabıları topladı.
Belediye ekipleri ayakkabıları topladı.

Polis soruşturma başlattı

Çoğunluğunun bayan ayakkabılarından oluştuğu onlarca ayakkabın yakılmaya çalışıldığı fakat bir bölümün yandığı, çoğunun ise köpekler tarafından dağılmış ve yağmurdan etkilendiğini belirlediler. Ayakkabıların çalıntı mal olabileceği ihtimalini de düşünen İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri ayakkabıların kim veya kimler tarafından atıldığını bulmak için çalışma başlattı. Toplanan 15 çöp poşeti ayakkabı ise belediye temizlik işçileri tarafından emanete alındı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >