Kız arkadaşının yüzüne asit atıp gözünü kör etmişti: Cezası belli oldu

arşiv
arşiv

İtalya'da eski Miss İtalya finalistlerinden Gessica Notaro'nun yüzüne asit atarak bir gözünü kaybetmesine yol açan caniye 15 yıl 5 ay 20 gün hapis cezası verildi.

2007 yılında İtalya'da modellik yapan ve Rimini kentinde bir yunus akvaryumunda çalışan Notaro, Ocak 2017’de eski erkek arkadaşı Edson Tavares’in asitli saldırısına uğramıştı.

Notaro, Tavares’in ayrılmalarının ardından uzun süre peşini bırakmayarak kendisini rahatsız etmesi üzerine Tavares hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

Gessica Notaro
Gessica Notaro
  • 30 yaşındaki Tavares, 10 Ocak 2017’de düzenlediği hidroklorik asitli saldırının ardından açılan davada ilk olarak geçen yıl 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Temyiz aşamasında Bologna İstinaf Mahkemesi’nin kararı ise dün açıklandı. Mahkeme cezayı 15 yıl 5 ay 20 gün hapis olarak değiştirdi. Cezayı olumlu karşılayan Notaro, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, “Tabii ki 18 yıl hapis alsaydı daha iyi olurdu ama bu cezadan da memnunum” dedi.

Notaro, “Mahkemede karar okunurken Edson dönüp bana baktı. Provokatif bir tavrı vardı. Bu şekilde bitmesi inanılmaz, bir film gibi. 3 yıl boyunca beraber uyuduğum biriydi. Ama bunu kendisi istedi” dedi.

29 yaşındaki Gessica Notaro, saldırı sonrasında İtalya’da kadına karşı şiddetle mücadelenin tanınmış isimlerinden biri haline gelmişti. Notaro, daha önce yaptığı açıklamalarda da “Bana ne yaptığını herkesin görmesini istiyorum. Bu aşk değil” demişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >