Kız kardeşi, Başkan Trump için 'zalim ve yalancı' dedi

ABD Başkanı Donald Trump ve kardeşi Maryanne Trump Barry (Arşiv)
ABD Başkanı Donald Trump ve kardeşi Maryanne Trump Barry (Arşiv)

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım başkanlık seçimleri öncesi yeni bir 'skandal' ile uğraşmak zorunda kalacak. Daha önce hakkında kitap yazan yeğeni Mary Trump, bu sefer Trump'ın kız kardeşi Maryanne Trump Barry'nin ses kayıtlarını basına sızdırdı. İddiaya göre kardeş Trump, Başkan için 'zalim' ifadesini kullandı.

Yeğen Trump ise yazdığı kitapta Trump'ı, 'narsist, sosyopat, ve ilgi meraklısı' olarak nitelemişti.

ABD medyasından Washington Post, ABD Başkanı Donald Trump'ınkız kardeşi Maryanne Trump Barry'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını yayınladı.

Trump için 'zalim' dedi

Trump'ın kız kardeşi Maryanne Trump Barry’nin ortaya çıkan ses kayıtlarında ağabeyi, hakkında 'zalim' dediği ortaya çıktı. Ses kayıtlarında Barry'nin ağabeyi Trump’ın üniversite sınavı sırasında yerine bir arkadaşını sokarak kazandığı iddialarını gündeme getirdi.


Ses kayıtlarını Trump'ın yeğeni sızdırdı

Trump hakkında "Too Much and Never Enough" isimli anı kitabını yazan yeğeni Mary Trump, kayıtları 2018 ve 2019'da Trump'ın kız kardeşi Barry'le yaptığı 15 saatlik konuşmaları toplayarak servis etti. ABD medyasından Washington Post tarafından yayınlanan ses kayıtlarında Trump’ın başkanlığı hakkında konuşan kardeşi Barry'nin "Ağabeyimin lanet olası tweetleri ve yalanları" ifadelerini kullandığı ileri sürüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >