KKTC’de iki köpeğin asılı halde bulunması şoke etti

Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından iple boğazından iki köpeğin görüntüleri paylaşıldı.
Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından iple boğazından iki köpeğin görüntüleri paylaşıldı.

KKTC’nin Yenierenköy bölgesinde iki köpeğin asılı halde bulunması ve resimlerin sosyal paylaşım sitesinde ortaya çıkması ülkede büyük tepki çekti. Yenierenköy Belde Başkanı Emrah Yeşilırmak faillerin en yakın sürede yakalanarak cezalandırılmasını istedi.

Edinilen bilgiye göre sosyal medyada KKTC’nin İskele ilçesine bağlı Yenierenköy beldesinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından iple boğazından iki köpeğin görüntüleri paylaşıldı. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüye vatandaşlar tepki gösterirken Yenierenköy Belde Başkanı Emrah Yeşilırmak faillerin en yakın sürede yakalanarak cezalandırılmasını istedi.

Yeşilırmak, köpeklere çip takılması ve kimliklerinin oluşturulması gerektiğini belirtti. Asılan köpeklerde çip olmadığını açıklayan Belde Başkanı, köpeklere işkence edenlerin tespit edileceğini açıkladı. Yeşilırmak belediye olarak da araştırma yaptıklarını konun polise intikal ettiğini söyledi.

Öte yandan KKTC polisinden de konuya ilişkin açıklama geldi. KKTC polisi köpeklerin Yenierenköy bölgesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından asılı olduğu konusunda sosyal paylaşım sitelerinde çıkan fotoğrafların doğru olduğunu konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını asılı köpeklerden birini bulduklarını öteki asılı köpeğe ulaşılmadığını belirtti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >