Klasik otomobil sevenleri bir araya getiren festival: Klasik Otomobil Festivali

Klasik Otomobil Festivali
Klasik Otomobil Festivali

Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen festivalde, farklı illerden klasik otomobil tutkunları bir araya geldi.

Bodrum'da düzenlenen Klasik Otomobil Festivali, klasik otomobil tutkunlarını bir araya geldi. Sosyal medya üzerinden örgütlenen "TR Classic Cars" isimli grup üyeleri tarafından Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanı'nda "Klasik Otomobil Festivali" düzenlenen etkinliğe, Muğla'nın yanı sıra farklı illerden yerli ve ithal klasik araç sahipleri katıldı.

Grubun kurucularından Ozan Aydın, etkinliğin klasik otomobil sahiplerini bir araya getirmeyi ve birbirlerine destek olmalarını sağlamayı amaçladığını söyledi.

Etkinlikte 70 aracın yer aldığını belirten Aydın "Özel yapım araçlar da var. Türkiye'de bulunan nadir otomobillerin bir parçası Bodrum'da toplandı. Burada bulunan araçlardan en eskisi 1951, en yenisi ise 1975 model" dedi.

Etkinliğe, klasik araç tutkunluğuyla bilinen ünlü sanatçı Erkan Can da katıldı.

Erkan Can
Erkan Can

Can, 30 sendedir klasik araç kullandığını belirterek, "Araba benim için büro gibi, ev gibi. Ben arabaya binince tedavi oluyorum, rahatlıyorum. Onunla iki tur atsam bana yetiyor" sözleriyle klasik otomobil tutkusunu dile getirdi.

Onur Kuruçaylı
Onur Kuruçaylı

Festivalde otomobili "en gözde araç" seçilen Onur Kuruçaylı, oto boyama işi yaptığını ve eski model aracını 57 günlük bir çalışmada "Airbrush" yöntemini de kullanarak farklı bir tasarımla boyadığını söyledi.

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği festivalde, ziyaretçiler klasik otomobillerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >