Komşusunun mezarını kazarken kendisi de öldü

Hayatını kaybeden komşusu için mezar kazmak isteyen Engin Yurtseven, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.
Hayatını kaybeden komşusu için mezar kazmak isteyen Engin Yurtseven, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Zonguldak'ta yaşanan talihsiz olay duyanları hem üzdü hem de hayrete düşürdü. İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren komşusu için mezar kazmak isteyen Engin Yurtseven, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Muharrem Aktaş (65), bir süredir İstanbul'da tedavi görüyordu. Birkaç gün önce ameliyata alınan Aktaş, sağlık durumunun ciddiyetini korumasının ardından doktorların tüm çabalarına rağmen hastalığa bağlı olarak yaşamını yitirdi. Aktaş'ın acı haberini alan Zonguldak'taki komşuları taziye için hazırlıklara başladı. Merkeze bağlı Ayvatlar köyünde toplanan kalabalıktan bazıları da Muharrem Aktaş'ın mezarını kazmak istedi. 2 çocuk babası 32 yaşındaki Engin Yurtseven de mezar kazmak isteyen arkadaşlarına yardım etmek istedi. Mezarın kazılmasından bir süre sonra talihsiz adam olduğu yere yığılıp kaldı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine mezarlığa 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ancak Engin Yurtseven hastane yolunda hayatını kaybetti.

İki komşunun cenaze namazı yan yana kılındı

İkinci acıyı yaşayan köylüler ise cenazesi İstanbul'dan getirilen Muharrem Aktaş'ın tabutunun yanına mezarının açıldığı sırada kalp krizi geçirerek ölen komşusu Engin Yurtseven'in de tabutunu koydu. Kılınan cenaze namazının ardından iki komşunun cenazeleri toprağa verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >