Kopan parmakları hastanede kayboldu

Tülay Bülbül, kıyma makinesinde kopan parmaklarının hastaneye götürüldüğünü fakat orada kaybolduğunu iddia ediyor.
Tülay Bülbül, kıyma makinesinde kopan parmaklarının hastaneye götürüldüğünü fakat orada kaybolduğunu iddia ediyor.

Kahramanmaraş'ta Tülay Bülbül isimli vatandaş kıyma çektiği sırada elinin kıyma makinesine sıkışması sonucu iki parmağını kaybetti. Kopan parmaklarıyla hastaneye kaldırılan talihsiz kadın, parmaklarının hastanede kaybolduğunu ve yerine dikilmediğini iddia ederek operasyonu gerçekleştiren doktordan şikayetçi oldu.

Kahramanmaraş'ta 5 çocuk annesi Tülay Bülbül (39), kıyma çektiği sırada sağ elini elektrikli kıyma makinesine kaptırdı. İki parmağı kopan Bülbül, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat edildi.

"Parmaklar kayboldu"

Bülbül, kopan parmaklarının makineden çıkarılarak hastaneye götürülmesine rağmen burada kaybolduğunu ve yerine dikilmediğini iddia ederek operasyonu yapan doktor F.V. ve diğer sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Bülbül'ün orta parmaklarının üst kısmı koptu.
Bülbül'ün orta parmaklarının üst kısmı koptu.

Orta iki parmağı koptu

Ev kadını Tülay Bülbül, geçen 6 Kasım'da elektrikli kıyma makinesinde kıyma çekerken sağ elini makineye kaptırdı. Hemen makineyi kapatan Bülbül'ün orta iki parmağının ön kısımları koptu. Tülay Bülbül, ihbar üzerine olay yerine gelen ambulansla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü ve ameliyat edildi.

"Komşum, parmaklarımın sağlam olduğunu görmüş"

Bülbül, komşusunun makineden çıkarılan parmakların sağlam olduğunu söylediğini buna rağmen yerine dikilmediğini iddia ederek şöyle konuştu:

  • "Sağlık ekipleri beni ambulansa aldıktan sonra diğer bir sağlık ekibi yukarı çıkıp makineden parmaklarımı çıkarmış komşumun yardımıyla. Ben hemen makineyi kapattığım için parmaklarımı çiğnememiş, sadece koparıp boşluğuna atmış. Sağlık ekibi makineyi açtığında komşum ona yardımcı olmuş makineyi açabilmesi için, ardından da görevli temiz jelatin, buz gibi şeyler istemiş, ona da yardımcı olmuş. Komşum parmaklarımın sağlam olduğunu görmüş. Tabii o an için bu durumdan bizim haberimiz yok. Sağlık ekipleri benimle birlikte muhafaza edilmiş bir şekilde Tıp Fakültesine götürüyorlar. Orada acil serviste 1 saat kadar kanamalı bir şekilde doktor bekledikten sonra beni ameliyata alıyorlar. Ameliyatla parmaklarım kapatılıp bir ağrı kesici ve antibiyotik ile hemen taburcu edip eve gönderiyorlar. Ben, evime geldikten 2 gün sonra sağlık ekiplerine ziyarete gelen komşum beni ziyarete geliyor. O da ameliyat olduğumu duyunca parmaklarımın dikildiğini zannediyor. Ziyarete geldiğinde bana sorunca ben de 'Parmaklarım yok ki dikilsin, sadece parmaklarımı kapattılar' deyince komşum bana 'Nasıl yoktu Tülay Hanım, parmakların makineden sapasağlam çıktı. Burada ben yardım ettim, buza koyup götürdüler' dediğinde ben hayatımın şokunu yaşadım. Bu, benim için parmaklarımı kaybetmekten daha büyük bir üzüntü oldu."

Tülay Bülbül, konuya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Tülay Bülbül, konuya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Maddi manevi tazminat davası

Bülbül, maddi ve manevi tazminat davası da açacağını söyledi. Eşinden ayrıldığını ve çocuklarıyla birlikte devletin yardımıyla geçinmeye çalıştığını belirten Bülbül, kopan parmaklarının yerine protez yapılması için hayırseverlerden de yardım beklediğini söyledi.

Hastane: Kopan uzuv hastanemize getirilmedi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi yönetimi ise iddialarla ilgili, "Hastanın iddia ettiği gibi kopan uzuvları, yani parmakları hastanemize getirilmemiş olup, o an yapılması gereken tıbbi müdahale doktor ve sağlık personelimizce yapılmış, tedavisinin ardından da hastamız taburcu edilmiştir. Tüm bu bilgiler hastamızın geldiği anda adına açılan dosyasında mevcut olup, hastanın şikayeti üzerine soruşturma başlatılması durumunda gerekli tüm belgeler yargımızın ilgili birimlerine teslim edilir" açıklamasında bulundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >