Korona nedeniyle düğünü iptal eden damat, gelin evinin karşısına pankart astı

Fatih Çimen ve eşi Elif Çimen
Fatih Çimen ve eşi Elif Çimen

Erzurum'da koronavirüs salgını nedeniyle düğün yapmaktan vazgeçen damat, eşi için hazırladığı "Ferhat dağları, Mecnun çölleri ben de koronayı aştım da geldim" yazılı pankartı gelin evinin karşısındaki yamaca astı.

Erzurum'da, koronavirüs nedeniyle getirilen kısıtlama üzerine düğün yapmaktan vazgeçen damat Fatih Çimen, eşi Elif Çimen için 'Ferhat dağları, Mecnun çölleri ben de koronayı aştım da geldim' yazılı pankart hazırlayıp, evinin karşısındaki yamaca astı. Çimen, bir süre önce nikah kıydığı eşine, düğünü iptal etmesi nedeniyle jest yapmak istediğini söyledi.

Pankartı gelin evinin karşısına astı

İçişleri Bakanlığı'nın 26 Ağustos'ta yayımladığı genelgesiyle aralarında Erzurum'un da bulunduğu 14 ilde, düğünlere kısıtlama getirildi. Kapalı alanlardaki düğünleri bir saatle kısıtlayan, müzik ve ikramı yasaklayan genelge üzerine daha önce nikahlanan Fatih-Elif Çimen çifti, düğün yapmaktan vazgeçti. Damat Fatih Çimen de düğün yapamadığı eşine sürpriz yapmak için arkadaşlarıyla birlikte kolları sıvadı. Çimen, 10 metre genişliğinde, üç metre uzunluğunda olan bir pankarta 'Ferhat dağları, Mecnun çölleri ben de koronayı aştım da geldim' yazdı. Ardından da pankartı eşinin gelin çıkacağı babasının Palandöken ilçesi Tekederesi Mahallesi'ndeki evinin karşısındaki yamaca astı.

Damat, gelin evinin karşısına pankart astı
Damat, gelin evinin karşısına pankart astı

"Eşime jest yapmayı düşündüm"

Havai fişek gösterisi de yapan Fatih Çimen, "Koronavirüs sebebiyle düğünümüz iptal olunca ben de eşime böyle bir sürpriz hazırladım. Düğün salonu, orkestra gibi organizasyonları hazırlamıştık ama yüzyılın vebası sebebiyle iptal oldu. Hayırlısı buymuş, ben eşime böyle bir pankartla jest yapmayı düşündüm" dedi. Elif Çimen ise "Koronavirüse rağmen evleniyoruz, çok mutluyum, çok şükür" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >