Koronavirüs fırsatçılarına 81 ilde denetim: Hapse kadar cezası olacak

Denetim yapılırken- Arşiv
Denetim yapılırken- Arşiv

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "81 ilde eş zamanlı olarak, fiyat artışı tespit edilen maske ve gıdalarla ilgili denetimlere başladık'' dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamalarda bulundu.

Bakan Pekcan'ın konuşmasından öne çıkanlar,

''Biz firmalarımızın ihracatını her zaman destekledik, destekliyoruz. Ama burada öncelik vatandaşımız. Öncelikle iç piyasaya cerrahi maske desteği yapma konusunda çağrıda bulunuyorum.

Ne iç piyasada tedirginlik yaratsınlar ne de ihracatlarında zarara uğrasındalar. Piyasada maske bulunmaması olağanüstü bir durum.

Reklam Kurulu, 25 Mart'ta, 1995 yılından bu yana ikinci defa olağanüstü toplanacak. Panik yapacak bir şey yok. Dünya corona virüsten kavrulurken Türkiye gerekli tedbirleri alıyor.

"Marketlerde tezgahlar dolu"

Gıda konusunda bu sabah itibarıyla marketlerde tezgahlar dolu, ürünlerde fahiş bir fiyat uygulaması yok.

İnternet satışları da mercek altında

İnternet satışlarında bize ulaşmış şikayetler var gereğini de yapıyoruz. Yasa gereği ise firmaların 14 günlük savunma hakları var. Bizim şu anki denetimlerimiz dezenfektanları da kolonyayı da içeriyor.

"TCK'ya göre suç: Hapse kadar cezası olacak

81 ilde eş zamanlı olarak, fiyat artışı tespit edilen maske ve gıdalarla ilgili denetimlere başladık. Fiyatları etkileme, ürünlerin yokluğuna neden olma, mal satışlarından kaçınma fiilleri TCK'ye göre suç. Bunların hapse kadar cezası olacak'' dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >