Koronavirüs şüphelisi vatandaştan ilginç istek: Biber tarlasında karantinaya alın

Gaziantep'te bir mahalle karantinaya alındı
Gaziantep'te bir mahalle karantinaya alındı

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde, koronavirüs testi pozitif çıkan anne ve oğlu tedaviye alındı. Bulaş riskine karşı aynı mahalledeki 65 kişi, evinde 14 gün süreyle karantinaya alındı. Karantinaya alınanlar arasındaki bir kişi, "Biber ektim kurumasın. Beni biber tarlasında karantinaya alın" dedi.

İslahiye ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Yeniceli Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan M.D. (71) ve oğlu M.D. (38), önceki gün yakınları tarafından yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle Kilis Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Doktorların şüphesi üzerine yapılan COVID-19 testleri pozitif çıkan anne ile oğlu tedaviye alındı.

Filyasyon ekipleri anne ile oğlunun temasta bulunduğu kişilere yönelik çalışma başlattı. Çalışma sonunda anne M.D.’nin imece usulü yufka ekmek yaptıkları sırada temasta bulunduğu kişiler ile oğul M.D.’nin temas kurduğu 65 kişiye ulaşıldı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 14 evde yaşayan 65 kişi, 14 gün süreliğine karantinaya alındı.

Evler karantinaya alındı -DHA
Evler karantinaya alındı -DHA

"Beni biber tarlasında karantinaya alın"

Evinde 14 gün süreli karantinaya alınan kişilerden Hüseyin Emre, “15 dönüm biber ekmişim, biberlerim kuruyabilir, beni lütfen biber tarlasında karantinaya alın” dedi. Emre’nin talebi yetkililerce uygun görülmedi.