Kraliçe Elizabeth rahatsızlandı: Kuzey İrlanda ziyareti iptal edildi

​İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth
​İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth rahatsızlık yaşadı. 95 yaşındaki Kraliçe 2. Elizabeth doktor tavsiyesi üzerine Kuzey İrlanda ziyaretini iptal etti.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, doktorların tavsiyesi üzerine bugün Kuzey İrlanda'ya yapacağı ziyareti iptal etti.

AA'nın aktardığı habere göre, Buckingham Sarayından yapılan yazılı açıklamada, Kraliçe'nin birkaç gün dinlenmek için doktorların tavsiyesini "isteksizce" kabul ettiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Majestelerinin morali yerinde bugün ve yarın bir dizi görev üstleneceği Kuzey İrlanda'yı ziyaret edemeyeceği için hayal kırıklığına uğradı. Kraliçe, Kuzey İrlanda halkına en içten iyi dileklerini gönderiyor ve gelecekte ziyaret etmeyi dört gözle bekliyor."

Ülke basınında yer alan haberlerde, Kraliçe'nin kararının yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile ilgili olmadığına yer verildi.

İngiltere kraliçesi bir hafta içinde ikinci kez bastonla görüntülenmişti

95 yaşındaki İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 12 Ekim Salı günü Londra'daki Westminster Abbey Kilisesi'ndeki bir ayinde bastonla görülmesinin ardından 14 Ekim Perşembe günü Galler Parlamentosu'nun açılış töreninde de bastonla halk içine çıkmıştı.

Cardiff'teki Galler Parlamentosu önünde arabasından inerken kendisine baston verilen Kraliçe, açılış öncesi parlamento ileri gelenleriyle tanıştığı lobi alanına da asansörle çıkmıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >