Nihat Doğan, Kurtlar Vadisi'ne iftira davasında ifade verdi

Kurtlar Vadisi dizisine iftira ve hakaret davasında Nihat Doğan ve Ömür Varol'un yargılanmasına devam edildi
Kurtlar Vadisi dizisine iftira ve hakaret davasında Nihat Doğan ve Ömür Varol'un yargılanmasına devam edildi

Kurtlar Vadisi hakkında yapılan yorumlarda, iftira ve hakaret suçunu işledikleri iddiasıyla Nihat Doğan ve Ömür Varol'un da aralarında bulunduğu 5 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bir televizyon kanalında yayımlanan programda Kurtlar Vadisi dizisi hakkında yapılan yorumlarda iftira ve hakaret suçunu işledikleri iddiasıyla, söz konusu programın sunucuları Nihat Doğan ve Ömür Varol'un da aralarında bulunduğu 5 sanığın 8 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına devam edildi.

Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, hakkında zorla getirilme kararı bulunan sanık Nihat Doğan ile avukat katıldı. Duruşmada, şikayetçiler oyuncu Necati Şaşmaz ile Pana Filmi de avukatları temsil etti.

Nihat Doğan ve Ömür Varol
Nihat Doğan ve Ömür Varol

Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan sanık Nihat Doğan, suç tarihinde Beyaz TV'de yorumcu olarak çalıştığını belirterek, "15 Temmuz darbe girişiminden muhtemelen 15 gün sonra medyaya Pana Film'in film yapmak suretiyle Kurtlar Vadisi Darbe ismini satın aldığı düştü. Medyada bu konu zaten sonuna kadar irdelendi ve işlendi. Biz de Beyaz TV'de yapmış olduğumuz programda yorumcu olarak şüphelerimiz noktasında kendilerine birkaç soru yönelttik. Zaten yöneltmiş olduğumuz sorular da medyada sorulan sorulardı" dedi.

Kurtlar Vadisi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi

Şikayetçi Necati Şaşmaz'ı tanımadığını ve kendisiyle hiçbir husumetinin olmadığını dile getiren Doğan, "Buradaki yapmış olduğum eleştirilerin tamamı yapım firmasının eylemiydi. Neticede Kurtlar Vadisi Darbe ismini Necati Bey'in kendisi değil, yapım şirketi satın almıştı. Buradaki konu da Necati Bey'i değil, yapımcıyı bağlar. Ben asla Necati Şaşmaz FETÖ'cüdür demedim. Necati Şaşmaz vatan hainidir hiç demedim. Böyle bir şeyi kabul etmem de zaten mümkün değildir. Necati Şaşmaz insanların teveccüh duyduğu, filmleri de başarılı olan bir sanatçı arkadaşımızdır" diye konuştu.

Programda iki gazeteci arkadaşı ile düşünce özgürlüğü kapsamında fikirlerini dile getirdiklerini savunan Doğan, beraatine karar verilmesini istedi. Mahkeme, eksiklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >