Kuşadası'nda bot alabora oldu: 9 kişi öldü, 4 kişi kurtarıldı

Hayatını kaybedenlerden 7'sinin çocuk, 2'sinin de kadın olduğu öğrenildi.
Hayatını kaybedenlerden 7'sinin çocuk, 2'sinin de kadın olduğu öğrenildi.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden yasa dışı yollarla yurt dışına geçmeye çalışanların bulunduğu botun alabora olması sonucu ilk belirlemelere göre 9 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi kurtarıldı. Hayatını kaybedenlerden 7'sinin çocuk, 2'sinin de kadın olduğu öğrenildi.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan botun alabora olması sonucu 9 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası açıklarında bir botun alabora olduğu yönündeki ihbar üzerine Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları bölgeye hareket etti. Bölgeye yakın kıyıya da çok sayıda ambulans sevk edildi.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, gece 03.25'te alınan ihbar üzerine bir helikopter, bir uçak, iki sahil güvenlik botu ve bir dalış timi bölgeye görevlendirildi. Arama kurtarma faaliyetleri sonucu 9 kişinin cesedine ulaşıldı, olayda 4 kişi de kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı kara ve deniz ekipleri, bölgede arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü, teknenin battığı bölgede dalış timi görevlendirildiği bildirildi.

Öte yandan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, ölenlerden 7'sinin çocuk, 2'sinin de kadın olduğu bilgisini paylaştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >