Kuşları yemlemeye giden emekli albay kazada hayatını kaybetti

Emekli albay kazada hayatını kaybetti.
Emekli albay kazada hayatını kaybetti.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde güvercin beslemek için fırınlardan ekmek toplayan emekli albay, yolun karşısına geçerken bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Karşıyaka ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan emekli albay, kapalı kasa kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, fırınlardan topladığı atık ekmeklerle sokaktaki güvercinleri besleyen emekli albay Selahattin Ünsal (80), erken saatlerde Tersane Mahallesi'ndeki evinden çıktı.

Topladığı ekmeklerin bulunduğu poşetlerle Cemal Gürsel Caddesi'nde yolun karşısına geçmek isteyen Ünsal'a Karşıyaka yönüne giden H.A'nın kullandığı kapalı kasa kamyonet çarptı.

Kazada, Selahattin Ünsal olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay yerinde yayaya çarpan aracın parçaları ile Ünsal'ın takma dişleri, saati, askeri şapkası ve poşetler dolusu ekmeğin yola savrulduğu görüldü.

Aracın şoförü H.A. olay sonrası ifade işlemleri için Karşıyaka Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Komşuları tarafından teşhis edilen Ünsal'ın cesedi, savcılık incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morguna götürüldü.

"Hayvansever kişiliği ile tanınırdı"

Kazanın görgü tanıklarından Taylan Alabay, Selahattin Ünsal'ın hayvansever kişiliği ile tanındığını, sokakta yaşayan hayvanları beslemek için çaba gösterdiğini ifade etti.

Ünsal'ın her sabah Karşıyaka sahildeki güvercinleri beslemek için fırınları ve marketleri dolaşıp ekmek topladığını anlatan Alabay, kazada Ünsal'ı kaybetmenin kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.