20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Kuzey Irak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

Avaşin-Basyan bölgesine düzenlenen hava harekatıyla 2 terörist etkisiz hale getirildi.
Avaşin-Basyan bölgesine düzenlenen hava harekatıyla 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Pençe Harekatı kapsamında Kuzey Irak'a hava operasyonları devam ediyor. Avaşin-Basyan bölgesine düzenlenen hava harekatıyla 2 terörist etkisiz hale getirildi.

İlginizi çekebilirPençe Harekatı'nda 3 terörist daha etkisiz hale getirildi
İlginizi çekebilirKandil'e hava harekatı düzenlendi: Hedefler bir bir vuruluyor
İlginizi çekebilirPençe Harekatı'nda 29. gün: PKK'ya ait silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesine düzenlenen hava harekâtıyla PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedefler vuruldu, 2 terörist daha etkisiz hale getirildi. #MSB #TSK #PençeHarekatı pic.twitter.com/gR0VVoyNrv

GZT'nin fenomen programı Güvenli Bölge, İsmail Halis ve Mete Yarar'ın sunumuyla GZT sosyal medya hesaplarında evinize konuk oldu. Türkiye'nin Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK yuvalarına yönelik başlattığı ve 'Pençe' adını verdiği harekat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri havadan ve karadan operasyonlarını sürdürüyor.

Güvenli Bölge'de bu hafta Kudüs'te gerçekleşen İsrail, ABD ve Rusya arasındaki Suriye konulu üçlü zirve, Doğu Akdeniz'deki gerilim masaya yatırılırken, Mete Yarar başarılarla dolu geçen Pençe Harekatı'nın da devam ettiğini hatırlattı. Operasyonla ilgili çarpıcı detaylar paylaşıldı.

Programın tamamını izlemek için lütfen tıklayın. YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.
Video: Ahmet Zarifoğlu

İLGİLİ HABERLER