KYK burs ve kredi ödemeleri bayramdan önce yatırılacak

Arşiv
Arşiv

Öğrencilerle iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin ülke sınırlarını aşan başarılarından gurur duyduğunu söyledi. Erdoğan, kredi ve burs ödemelerinin de bu ayın 25'inden itibaren erkenden yatırılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurdundaki öğrencilerle iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Bizim okul hayatımız, Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik bakımdan çok çalkantılı çok sıkıntılı bir döneminde geçti. Bir yandan ideolojik gerilimlerin ve kavgaların, diğer yandan ise yoksulluk. Hepsinin üzerine bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık. Bizim evlatlarımızda hem koalisyonların yol açtığı siyasi istikrarsızlığın hem de vesayetin tüm çirkin yüzünü sergilediği siyasi ve sosyal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüler.

"Gençlerimizin ülke sınırlarını aşan başarılarıyla gurur duyuyoruz"

Gittiğim her yerde özellikle burada da gayretleriyle enerjileriyle, birikimleriyle 2053 vizyonuna sahip çıkacak bir gençlik görüyorum. Birileri farklı şeyler söyleyebilir ama ben bu gençliğe TeknoFest gençliği diyorum. Zira sizler artık uzayı okuyorsunuz. Artık sizler uzaya bu milletin, gençliğin göndereceği uzay araçlarının bütün tanzimini hesaplamalarını ve bu hesaplarla onların hazırlığını yapıyorsunuz. Gençlerimizin ülke sınırlarını aşan başarılarıyla gurur duyuyoruz. Biz ayrım yapmıyoruz.

Kredi ve burs ödemeleri erken yatırılacak

Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı için bu ayın 25'inden itibaren yatıracağız.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >