La Casa De Papel dizisi rekor kırdı: Dünya çapında 34 milyon 355 bin 956 kişi izledi

La Casa de Papel, üçüncü sezonu ile seyircisinin karşısına çıktı.
La Casa de Papel, üçüncü sezonu ile seyircisinin karşısına çıktı.

● Netflix orijinal yapımlarından La Casa de Papel'in 3. sezonu 19 Temmuz'da yayınlandı.

● 3. sezonu ile seyirci karşısına çıkan dizi ilk haftasında 34 milyon 355 bin 956 kişi tarafından izlendi.

● Türkiye'de de büyük bir hayran kitlesi bulunan İspanyol dizi, dili İngilizce olmayan yapımlar arasında rekor kırdı.

● Yönetmen Jesus Colmenar, elde edilen başarı sonrası Le Casa de Papel'in 4. sezon onayı aldığını duyurdu.

Yayın hayatına İspanyol bir yerel dizi olarak başlayan ancak Netflix’in yayın haklarını satın almasıyla birlikte dünyaca ünlü bir dizi haline gelen La Casa de Papel’in üçüncü sezonuyla rekor kırdı. Dizi, 3. sezonuyla 19 Temmuz’da seyirciyle buluştu.

ilk haftasında rekor kırdı

Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip olan İspanyol soygun dizisi La Casa De Papel, Netflix’te rekor kırdı. 3. sezonuyla 19 Temmuz’da seyirciyle buluşan dizi, dili İngilizce olmayan diziler arasında ilk yayınlanma haftasında rekora imza attı. Dizi, ilk haftasında dünya çapında 34 milyon 355 bin 956 Netflix hesabı tarafından izlendi.

La Casa de Papel dizisi, ilk haftasında rekor kırdı
La Casa de Papel dizisi, ilk haftasında rekor kırdı

3. sezonun tamamını ilk hafta izlendi

Toplam seyirci kitlesinin yüzde 70’ini oluşturan 24 milyon hesap, 3. sezonun tamamını ilk hafta seyretti. 4 Temmuz’da yayınlanan bir başka popüler dizi Stranger Things’in üçüncü sezonunun tamamı ise ilk dört günde 18,2 milyon hesap tarafından seyredilmişti.

İlk iki sezonda bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesi’ne kilitlemiş ve soygunu gerçekleştirmişti. Üçüncü sezonda ise hırsızlar İspanya Merkez Bankası’nısoyma girişiminde bulunuyor.

Dizide, İspanya Kraliyet Darphanesine soygun düzenleyen profesyonel bir ekibin heyecan ve aksiyon dolu maceralarını yer veriliyor
Dizide, İspanya Kraliyet Darphanesine soygun düzenleyen profesyonel bir ekibin heyecan ve aksiyon dolu maceralarını yer veriliyor

İstanbul değil Ankara karakteri planlamışlar

Son yılların fenomen dizisi La Casa de Papel, 3. sezonuyla bugün yayınlandı. Dizi dergisi Episode’a konuşan dizinin senaristi Alex Pina,İstanbul karakteri hakkında açıklama yaptı. Pina, İstanbul değil Ankara karakteri planladıklarını anlattı.

'Hiç Türk oyuncuyla görüşmedik'

Dizinin senaristi Pina, “Ankara isminde bir kadın karakter fikri oluşmaya başlamıştı. Ankara rolü için bazı oyuncularla görüştük ama yapım aşamasında vazgeçtiğimiz karakterlerden biri oldu. Bazı oyuncularla görüştük ama hiç Türk oyuncuyla görüşmedik” dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >