'Lego filmi' 100 dakikalık bir reklam olarak gösterilecek

Aylık aktif kullanıcı sayısı 1.8 milyarı bulan YouTube’da her dakika 450 saati aşkın uzunlukta video izleniyor.
Aylık aktif kullanıcı sayısı 1.8 milyarı bulan YouTube’da her dakika 450 saati aşkın uzunlukta video izleniyor.

YouTube reklamları kanal sahipleri için çok önemli bir gelir kaynağı olsa da, izleyiciler tarafından sevilmediği yadsınamaz bir gerçek... Pek çok izleyici, reklamların zorunlu izleme süresinin dolmasının ardından hızla “Reklamı geç” butonunu tıklıyor. YouTube, bu kez kullanıcılarına geçmek istemeyebilecekleri bir reklam sunmaya hazırlanıyor.

YouTube ve dünyanın en büyük film yapım ve televizyon yayın şirketlerinden biri olan Warner Bros. arasındaki işbirliği çerçevesinde yapılacak gösterim ile YouTube kullanıcıları önümüzdeki cuma günü boyunca Lego Filmi’ni izleme şansına sahip olacak.

Lego Filmi 2'ye yönelik heyecanı artırmaya yönelik bu promosyonun ABD dışındaki ülkelerde geçerli olup olmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok.

 • Lego Filmi,
 • 24 Kasım'da saat 12: 00'de ücretsiz olarak izlenebilecek. Lego Filmi 2 - İkinci Bölüm , 8 Şubat 2019'da ise gösterime girmeye hazırlanıyor.

YouTube’da Lego Filmi 2’nin fragmanını açanlar, aynı sayfada Lego Filmi’ni izlemelerini sağlayacak bir seçenekle karşılaşacak. Bu seçeneğe tıklandığında ise film, fragman içinde bir reklammış gibi gösterilecek.

YouTube reklam içinde reklam göstermediği için filmi kesintisiz biçimde izlemek de mümkün olacak.

23 Kasım 11:00

                  YouTube ilk kez bir filmin tamamını reklam olarak gösterecek olsa da, sitede bir süredir bazı klasik filmlerin tamamını ücretsiz olarak izlemek mümkün. Lego Filmi YouTube tarafından 23 Kasım Cuma günü Türkiye saatiyle 11:00’dan itibaren ücretsiz olarak gösterilecek. Ücretsiz gösterim ertesi gün yine saat 11:00’da sona erecek. Lego Filmi 2 ise 7 Şubat 2019’da vizyona girecek.
23 Kasım 11:00 YouTube ilk kez bir filmin tamamını reklam olarak gösterecek olsa da, sitede bir süredir bazı klasik filmlerin tamamını ücretsiz olarak izlemek mümkün. Lego Filmi YouTube tarafından 23 Kasım Cuma günü Türkiye saatiyle 11:00’dan itibaren ücretsiz olarak gösterilecek. Ücretsiz gösterim ertesi gün yine saat 11:00’da sona erecek. Lego Filmi 2 ise 7 Şubat 2019’da vizyona girecek.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >