LG'nin G8 planı: 'Düşük fiyat'

LG, G serisi ile orta ve tepe seviyesinde iddialı bir yükseliş hedefliyor.
LG, G serisi ile orta ve tepe seviyesinde iddialı bir yükseliş hedefliyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden LG, 2019 yılında rakiplerinin karşına fiyat avantajı ile çıkmayı hedefliyor. Elindeki tüm değerli özellikleri 2019 yılında tanıtması beklenen LG G8 cihazında bir araya getirecek olan firma, 5G özelliğini cihazlarına taşımayarak da yeni bir hamlenin peşinde…

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin 2019 yılında tanıtması beklenen G8 modelinde herkesin merakla beklediği özelliği kullanıcılarına sunmayacağı belirtiliyor.

2018 yılında beklediği başarıyı yakalayan LG, 2019 yılında tanıtımını gerçekleştireceği G8 modeli ile büyük bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Lakin ismi açıklanmayan bir LG yöneticisine dayandırılan habere göre Güney Koreli firma, geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan 5G özelliğine yeni cihazında yer vermeyecek.

LG, G8 için birçok ilerici özelliği aktif edecek.
LG, G8 için birçok ilerici özelliği aktif edecek.

LG, 5G dışındaki tüm özellikleri G8’e adapte edecek

5G özelliğini G8 modelinde yer vermeyi planlamayan LG, kullanıcılarının karşısına tüm üst düzey özellikleri barındıran bir modelle çıkmaya hazırlanıyor. Özellikle ekran tarafındadikkatleri üzerine çekmeyi hedefleyen teknoloji devinin, küçük bir çentik kullanacağı düşünülüyor.

LG, Uzakdoğu'nun yükselen teknoloji değeri olarak parlıyor.
LG, Uzakdoğu'nun yükselen teknoloji değeri olarak parlıyor.

LG, G8’de ‘fiyat uygunluğu’ kozunu kullanacak

Rakiplerinin karşısına fiyat kozu ile çıkmayı planlayan LG’nin, bu kozu 5G teknolojisini kullanmayarak elde edeceği belirtiliyor. Zira OnePlus CEO'sunun daha önce yaptığı açıklamaya göre 5G teknolojisi oldukça pahalı bir teknoloji ve telefon üretim maliyetlerini oldukça yukarı çekiyor. Bu durumu avantaja çevirmeyi planlan LG ise G8 modelinde 5G teknolojisine yer vermeyerek rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.