Mardin'de çatışma: 1 askerimiz şehit oldu

Mardin'in Derik ilçesi kırsalında askerlerimiz ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu.
Mardin'in Derik ilçesi kırsalında askerlerimiz ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu.

Mardin'in Derik ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 1 askerimiz şehit oldu. Çatışmada 3 terörist ise etkisiz hale getirildi. Zeytin Dalı Harekât Bölgesinde 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerce yapılan havan saldırısında yaralanan askerimiz ise tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Mardin'in Derik ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit olurken 3 terörist de öldürüldü. Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde de yaralanan 1 asker tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Zeytin Dalı Harekât Bölgesindeki bir üs bölgemize 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerce yapılan havan saldırısında yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen kahraman bir silah arkadaşımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 21 Ekim 2019 tarihinde şehit olmuştur" denildi.

1 askerimiz şehit oldu

Derik ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, güvenlik güçlerince bir grup teröristle sıcak temas sağlandı.

Çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyon sürüyor.