Marvel'ın gelecek yıllarda vizyona girecek en iddialı 5 filmi

Marvel Stüdyoları
Marvel Stüdyoları

● Her yıl ABD'de düzenlenen, dünyanın en büyük çizgi roman fuarı olarak da bilinen Comic-Con, bu yıl oldukça gösterişli geçti.

● Etkinlikte, Marvel Sinematik Evrenin'de önümüzdeki yıllar gösterime girecek filmler resmen duyuruldu.

● Buna göre 2020-2021 yıllarında tam beş farklı Marvel filmi bizi bekliyor.

● Filmler arasında, Thor 4, Doctor Strange 2 ve The Eternals da bulunuyor.

Marvel'ın Avengers: Endgame sonrası için takvimi nihayet belli oldu. Geçtiğimiz gün San Diego Comic-Con'da bir panel düzenleyen Marvel Stüdyoları, merakla beklenen yeni film ve dizileri için resmi duyuruları yaptı. Marvel önümüzdeki yıllarda yine sinema salonlarının hakimi olacak gibi.

Comic-Con 2019
Comic-Con 2019

Marvel Stüdyoları'nın 2020-2021 yılları için hazırladığı filmler:

1. Black Widow

Black Widow, 1 Mayıs 2020
Black Widow, 1 Mayıs 2020

Filmin başrollerinde Scarlett Johansson ve Rachel Weisz yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Cate Shortland oturacak. 1 Mayıs 2020'de vizyona girecek.

2. The Eternals

Richard Madden, The Eternals, 6 Kasım 2020
Richard Madden, The Eternals, 6 Kasım 2020

AngelineJolie ve Salma Hayek'in başrollerinde yer aldığı filmi Chloe Zhao yönetiyor. 6 Kasım 2020'de vizyona girecek olan filmde ayrıca Game of Thrones'un sevilen aktörü Richard Madden da yer alacak.

3. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Simu Liu, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, 12 Şubat 2021.
Simu Liu, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, 12 Şubat 2021.
Doctor Strange, 7 Mayıs 2021
Doctor Strange, 7 Mayıs 2021

Doctor Strange ile yine sıradışı maceralara çıkıyoruz. Bu sefer filmin isminden de anlaşılacağı gibi çoklu evrenlere adım atacağız gibi görünüyor. Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen'in başrollerinde yer aldığı filmi Scott Derricson yönetecek. 7 Mayıs 2021'de vizyonda olacak.

5. Thor: Love and Thunder

Natalie Portman, Thor: Love and Thunder, 5 Kasım 2021.
Natalie Portman, Thor: Love and Thunder, 5 Kasım 2021.

Marvel Sinematik Evreni'nin en sevilen birkaç karakterinden olan Thor, yeni filmiyle geri dönüyor. Ragnarok'un yönetmeni Taika Waititi tarafından hazırlanan filmin başrollerinde Chris Hemsworth ve Natalie Portman yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre bu filmde Natalie Portman, Thor'un çekicini kaldırıp kadın Thor olacak. Film 5 Kasım 2021'de vizyona girecek.

X-Men ve Fantastic Four, Marvel Sinematik Evreni'ne katılıyor

  • Söylenti: Young Avengers doğrulandı mı?
  • Her ne kadar Avengers projelerinin geleceğine dair resmi bir açıklama yapılmadıysa da Marvel’ın 5. veya 6. evresi için bir Young Avengers filmini yayımlamayı düşündüğü görülüyor. Neden? Çünkü Kate Bishop karakteri Hawkeye’in bağımsız TV programında görünecek. Çizgi roman okuyucularının hatırlayacağı gibi, Bishop en çok Hawkeye tarafından yönlendirilen bir grup genç süper kahramanla ilişkilendirilen bir karakter.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >