Mazbatasını alan 'Komünist' başkan ilk çağrısını ziyaretçilerine yaptı

Maçoğlu mazbatasını aldıktan sonra kameralara poz verdi.
Maçoğlu mazbatasını aldıktan sonra kameralara poz verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde HDP ile yarışan TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu seçimden galip çıkarak Tunceli Belediye Başkanı olmasının ardından bugün mazbatasını aldı. Birçok kişinin hediye ya da çiçek gönderecek olmasına değinen Maçoğlu, arkadaşlarını bunun yerine sokak hayvanlarının sorunlarına katkı sağlamak için açacakları banka hesabına katkı vermeye davet etti.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde Türkiye Komünist Partisinden (TKP) Tunceli Belediye Başkan seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı.

Maçoğlu, mazbatasını almak için erken saatlerde Tunceli Adliyesi'ne geldi.
Maçoğlu, mazbatasını almak için erken saatlerde Tunceli Adliyesi'ne geldi.
  • Maçoğlu'na mazbatasını, Tunceli Adliyesi'nde Hakim Satı Şenlik Taşkaya verdi.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklamada Maçoğlu, uzun bir çalışmanın sonunda bugün döktükleri terin ve mücadelenin karşılığında mazbatalarını aldıklarını vurguladı.

Maçoğlu'na mazbatası teslim edildi.
Maçoğlu'na mazbatası teslim edildi.

"Herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye"

Çiçek yerine sokak hayvanlarına katkı

Sokak hayvanları için destek isteyen Maçoğlu, "Muhtemeldir, bir önceki dönemin Ovacık Belediyesi tecrübesiyle birçok dostumuz bize hediye ya da çiçek getirmeye çalışacak ama biz sokaktaki hayvanların genel durumunu göz önünde bulundurarak onların bundan sonra daha iyi, daha rahat bir yaşamı olması adına dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan hediye ve çiçek yerine, açacağımız bir hesaba verecekleri destekle sokaktaki hayvanların sorunlarına bir nebzede katkı olmaya davet ediyoruz." diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >