Meclis'te çorbaya yüzde 100 zam

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Türkiye Büyük Millet Meclisi

Gıda fiyatlarındaki artış üzerine yemek bütçesi açık veren TBMM, lokanta fiyatlarını artırma kararı aldı.

TBMM Genel Sekreterliği, girdi fiyatlarında artış nedeniyle yerleşke içerisindeki lokantaların zarar yazdığını belirtti.

TBMM lokantalarında milletvekilleri çalışanlar ve ziyaretçilere sunulan yemeklerde fiyat artışı dün Başkanlık Divan toplantısında değerlendirildi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre TBMM Genel Sekreterliği, geçmiş yıllarda TBMM lokantalarında gelir-giderin denk olduğunu ancak girdi fiyatlarındaki artış nedeniyle son yıllarda bu bütçe kaleminin zarar yazdığını açıkladı.

1 lira olan çorba 2 lira olacak

Bunun üzerine yemeklerin türlerine göre değişik oranlarda artış yapılması kararlaştırıldı. Meclis Genel Sekreterliği'nin yapacağı çalışmanın ardından, kar amacı olmaksızın, gelir-gider dengesini sağlayacak oranda artışlar yapılacağı belirtildi. 1 lira olan çorbanın fiyatının 2 liraya çıkabileceği ancak 6 lira ile 12 lira arasında değişen etli yemeklerde artış oranının daha düşük olabileceği belirtildi.

TBMM yerleşkesinde milletvekillerinin yararlandığı üyeler lokantası ile personel ve ziyaretçilerin kullandığı lokantalarda farklı menüler bulunuyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >