Jurnal.istMehmet Ali Erbil yeniden hastanede

Mehmet Ali Erbil yeniden hastanede

Evinin banyosunda düşüp yaralanarak yoğun bakıma kaldırılan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil yeniden hastaneye gitti. 235 gün yoğun bakımda kalan Erbil'in 'kaçış sendromu' hastalığı sebebiyle, her ay düzenli olarak serum aldığı ortaya çıktı.

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Mehmet Ali Erbil yeniden hastanede
Mehmet Ali Erbil, uzun süre yoğun bakımda kaldı.

Evinin banyosunda düşüp yaralanarak yoğun bakıma kaldırılan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil yeniden hastaneye gitti. 235 gün yoğun bakımda kalan Erbil'in 'kaçış sendromu' hastalığı sebebiyle, her ay düzenli olarak serum aldığı ortaya çıktı.

BEĞEN

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, evinin banyosunda düşmesi sonucunda hastaneye kaldırılmış ve 16 yıldır mücadele ettiği kaçış sendromu hastalığı nüksetmişti. Aylardır yoğun bakımda tedavi gören ve birkaç ay önce sağlığına kavuşan Erbil, yeniden hastaneye gitti.

Her ay düzenli olarak hastaneye gitmesi gerekiyor

235 gün yoğun bakımda kalan Mehmet Ali Erbil'in iyileşmesine rağmen, düzenli olarak hastaneye gitmesi gerekiyor.

Erbil'in kaçış sendromu hastalığından ötürü, her ay düzenli olarak aldığı serum nedeniyle hastaneye geldiği öğrenildi. Ünlü şovmenin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Gözyaşlarını tutamadı

Aylardır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ve iyileştikten sonra değişmeye başladığını söyleyen Mehmet Ali Erbil, katıldığı bir sabah programında verdiği yaşam mücadelesini anlattı. Yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Erbil, ''Kızlarla buluşmaya gidiyordum. Duş aldım. Küvetten çıkarken ayağım kaydı. Ambulans gelmiş, acile götürmüşler. Doktor, ben bunu toparlayacağım 3 günde çıkacaksınız demiş. Ancak doktorun iğne yapmasına rağmen ağrım geçmedi. Parçalı kırık olunca her şeye batmış. İlk akciğere batmış, onu kurtarmışlar. Ama bu sefer de böbreklere zarara vermiş. Beni diyalize bağlamışlar ve bir gecede 2 kez ameliyat etmişler.

Aynı kan grubu olan 70 ünite kan getirmişler sadece 5 tanesi uymuş. Doktorlar bu durumu açıklayamıyorlar. Düşme olayı kaçış sendromunu tetikledi. Yürüyememem o yüzden kaynaklanıyor. Ben ayağa kalkacağıma hiç inanmıyordum. Kardeşime ve eşime böyle bir durum olacaksa benim fişimi çekin dedim'' ifadelerini kullandı.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Evinin banyosunda düştüktan sonra 235 gün yoğun bakımda tedavi gören ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in, Kaçış Sendromu hastalığı nedeniyle iyileştikten sonra da düzenli olarak hastaneye gidip serum aldığı ortaya çıktı. 👀👀 #mehmetalierbil #kaçışsendromuhastalığı

GZT Hayat (@gzthayat)'in paylaştığı bir gönderi ()

Kaçış sendromu nedir?

Tedavisi olmayan hastalıkların başında yer alan kaçış sendromu, ülkemizde de görülmeye başlamıştır. 1960 yılından beri kendini gösteren bu sendrom, Capillary leak syndrome ismi ile tıp biliminde yer almaktadır. Eski yıllarda nadir olarak görülen bu hastalık türü, günümüzde artış göstermiştir. Mehmet Ali Erbil ile tanınmaya ve duyulmaya başlayan bu rahatsızlığın nedeni, henüz ortaya çıkmamış durumda.

Damar dışına sıvı kaçması ile oluşan bu sendrom, tansiyon düşmesine ve kan basıncının azalmasına ve sonuç olarak hastanın şoka girmesine sebep olmaktadır. Günlük hayatı olumsuz hale getiren hastalık, daha ağır hale geldiğinde diğer organları da olumsuz etkiliyor ve ani gelen krizler ölüm ile sonuçlanabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HABER MERKEZİ Pirimedya

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz