Mehmet Aydın Uruguay'dan da kaçmış

Mehmet Aydın'ın Uruguay'dan da kaçtığı iddia edildi.
Mehmet Aydın'ın Uruguay'dan da kaçtığı iddia edildi.

Uruguay basını, topladığı paralarla kendi ülkelerine kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın ülkeden ayrıldığını iddia etti.

Uruguay’a kaçan, dolandırıcılık zincirinin son halkası Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın’a ilişkin Uruguay basınında yeni bir iddia ortaya atıldı. Ülkenin etkili yayın organlarından El Observador, İçişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırarak Mehmet Aydın'ın ülkeyi terk ettiğini yazdı.

Habertürk’ün haberine göre, Türk makamlarının Aydın'ın iadesini istemeye hazırlandığını yazan gazete, "Ama o artık Uruguay'da değil, ülkeyi terk etti" ifadesini kullandı. Aydın'ın Uruguay'dan ne zaman ayrıldığı ve nereye gittiği ise bilinmiyor.

Mehmet Aydın'ın Uruguay'da olduğunun ortaya çıkmasının ardından Türk makamları geri iadesi için çalışma başlatılacağını açıklamıştı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, dün yaptığı açıklamada "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir." ifadesini kullanmıştı.

Öte yandan Mehmet Aydın'ın Uruguay'da kaldığı süre boyunca yaşadığı lüks hayatla ilgili de yeni bilgiler geldi. Aydın'ın Uruguay'a ilk olarak geçtiğimiz yıl gittiği ve başkent Montevideo'da özel korunaklı ve sadece mülk sahiplerinin girebildiği Marina de Santa Lucia'da lüks bir malikâne, 640 bin dolara Ferrari marka bir araç ve bir yat aldığı ortaya çıktı.