Mehmet Öz'ün babası toprağa verildi

Mehmet Öz ve ailesi.
Mehmet Öz ve ailesi.

Amerika'da doktorluk yapan ünlü kalp cerrahı Doktor Mehmet Öz'ün babası Mustafa Öz, İstanbul'da tedavi gördüğü bir hastanede yaşamını yitirmişti. Öz'ün babası Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden 94 yaşındaki ünlü Kalp Cerrahı Mustafa Öz, son yolculuğuna uğurlandı. ABD televizyonlarında tıp alanında yaptığı programlarla tanınan Mehmet Öz’ün babası Mustafa Öz için, Fatih Camii’nde öğlen namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

Bakanlarda katıldı

Cami avlusunda Mustafa Öz’ün eşi Suna Öz ile çocukları Mehmet ve Seval Öz taziyeleri kabul etti. Cenazeye eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazede kısa bir açıklama yapan Mehmet Öz, “Babam inanılmaz bir insandı, kuvvetliydi. Herkesin hayatını değiştirdi. Babamı bilen insan etrafına baktığı zaman herkesin hayatını değiştirdi. Birçoğunu eğitti. Bazılarını arada bir dövdü benim gibi. İnanılmaz bir babaydı. Mentordu, liderdi ve öğretmendi. Unutamayacağız. Ama daha iyi bir yerde” dedi.

Cenaze namazından bir kare.
Cenaze namazından bir kare.

Bakan Berat Albayrak ve Mehmet Öz.
Bakan Berat Albayrak ve Mehmet Öz.

Mehmet öz cenaze namazından bir kare.
Mehmet öz cenaze namazından bir kare.

Kılınan cenaze namazından sonra Mustafa Öz’ün cenazesi defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığına götürüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >