Merakla beklenen film Dune'un posteri paylaşıldı

Dune
Dune

Yılın büyük merakla beklenen filmlerinden olan Dune'dan yeni bir poster paylaşıldı. Posterde tüm karakterlerin görselinin bulunması dikkati çekti. HBO Max için hazırlanan posterde 'It Begins' (başlıyor) sözleri yer alıyor.

Frank Herbert'in yazmış olduğu Dune'un beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu olan Çöl Gezegeni'nin posteri paylaşıldı. Denis Villeneuve'ün yönetmen koltuğuna oturduğu Dune, Warner Bros'un vizyonda izleyici karşısına çıkaracağı filmlerden biri olacak. Dune, 22 Ekim'de HBO Max'teki yerini alacak.

Kadrosu yıldızlar geçidi

Dune'un kadrosunda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Sharon Duncan Brewster, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Chang Chen, David Dastmalchian, Charlotte Rampling, Jason Momoa ve Javier Bardem yer alıyor. Timothee Chalamet'yi kitaplarda Muad'dib olarak bilinen ve kurtuluşu simgeleyen dini bir karakter olarak izleyeceğiz. Frank Herbert'ün yazarı olduğu Dune kitapları, genel olarak felsefeyi, politikayı, dini bütünleştiyor. Yani Dune kitaplarını uyarlayabilmenin yolu, kitapları anlayabilmekten geçiyor. Denis Villeneuve'un yönetmen vizyonunun yanında, politik vizyonunun da olması gerektiği söyleniyor. Ayrıca dedikodulara göre Çöl Gezegeni, Yüzüklerin Efendisi serisi kadar ihtişamlı ve akılda kalıcı olacak.

Filmin yeni yayınlanan posteri
Filmin yeni yayınlanan posteri

Kitabın konusu

Kitabın konusu ise şöyle: Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >