Meteoroloji duyurdu: Marmara'da sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde olacak

Marmara ve yurt genelinde sıcaklık 2 ila 4 derece artacak- Arşiv
Marmara ve yurt genelinde sıcaklık 2 ila 4 derece artacak- Arşiv

Marmara Bölgesi'nde ve yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde olması öngörülüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. Bölgedeki sıcaklıkların mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde olmaya devam etmesi bekleniyor. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ve orta kuvvette, Kuzey Ege’de yer yer kuvvetli (30-50 km/sa), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneyinde güneybatı yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İllerHava sıcaklıkları
Ankara:

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu 31

İstanbul:

Parçalı ve az bulutlu 31

İzmir:

Az bulutlu ve açık 37

Adana:

Az bulutlu ve açık 35

Antalya:

Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 39

Samsun:

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Trabzon:

Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Erzurum:

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Diyarbakır:

Az bulutlu ve açık 41

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >