Meteoroloji 'kuvvetli yağışa' karşı uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağmura karşı uyardı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak yağmura karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimleri ile Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri, Aydın ve Muğla'nın iç kesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimleri ile Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün duyurusuna göre, bugün ülke genelinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor.

Konya'daki sağanak yağış böyle görüntülenmişti.
Konya'daki sağanak yağış böyle görüntülenmişti.

Sağanak ve gök gürültülü yağış geliyor

Marmara'nın güneydoğusu, Güney Ege, Akdeniz, Manisa,Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleriyle İzmir ve Giresun'un iç kesimlerinde yağışların yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görüleceği, diğer yerlerde az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

  • Yağışların, öğle saatlerinden sonraDenizli, Uşak ve Burdur çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın içkesimleri, Antalya'nın batısının iç kesimleri (Korkuteli, Elmalı,Döşemealtı) ve Isparta'nın güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (kilograma 21-50 metrekare) olması bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batıve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'dayer yer kuvvetli olarak (saatte 40-60 kilometre) eseceği öngörülüyor.