Meteoroloji uyardı: İstanbul dahil birçok ilde sağanak bekleniyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Isparta'nın güneyinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün Marmara, Kıyı Ege ve Akdeniz bölgelerinde sağanak bekleniyor. İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren aralıklarla sağanak yağış tahmin ediliyor. Sıcaklıklar mevsim normallerinde seyrediyor.

Trakya'da kuvvetli yağış bekleniyor

Yağışların; Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın iç kesimlerinin yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji hava tahmin haritası
Meteoroloji hava tahmin haritası

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney, güneydoğu kesimler ile Doğu Akdeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >