Meteoroloji uyardı: İzmir'de fırtına ve sağanak yağış bekleniyor

İzmir'de fırtına ve sağanak yağış bekleniyor
İzmir'de fırtına ve sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İzmir'de kuvvetli rüzgar ve sağanak yağış beklendiği belirtildi. Fırtınada oluşabilecek tehlikelere karşı vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nce İzmir için yarın fırtına ve gök gürültülü sağanak yağmur uyarısı yapıldı, halktan dikkatli olmaları istendi.

Kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor

İzmir Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir'in kıyı kesimlerinden itibaren başlayarak zamanla il genelinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtınanın etkili olacağı belirtildi. Fırtınanın saatteki hızının 75 kilometreyi bulmasının beklendiği bildirildi. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın 2 Şubat gecesi etkisini kaybedeceği belirtildi.

Sağanak yağmur uyarısı yapıldı

Meteorolojiden ayrıca yarın öğle saatlerinde İzmir'in batı kesimleri, akşam saatlerinde ise il genelinde gök gürültülü kuvvetli sağanak yağmur uyarısı yapıldı. Yağışlı havanın 3 Şubat öğle saatlerine kadar sürmesinin beklendiği kaydedildi.

Vatandaşlardan kuvvetli rüzgar ve fırtınanın neden olabileceği ulaşımdaki aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve kıyı kesimlerde hortum gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >