Meteoroloji'den birçok il için sağanak ve kar uyarısı

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu (Ardahan dışında), Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Hatay, Eskişehir, Karaman, Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca bazı iller için kar tahmini de yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu (Ardahan dışında), Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Hatay, Eskişehir, Karaman, Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kar bekleniyor

Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Antalya, Bingöl, Muş ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji hava durumu haritası
Meteoroloji hava durumu haritası

Kuvvetli rüzgar uyarısı

Kıyı Ege ile iç kesimlerde bir ila üç derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Genellikle doğu ve güneydoğu, Marmara'da kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >