Meteoroloji'den hafta sonu tahmini: İstanbul ve çevre illerde yağmur bekleniyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye'nin bazı bölgeleri gece saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yeni yağışlı hava dalgası etkisine giriyor. İstanbul, Bursa ve İzmir'in bazı ilçelerinde kısa süreli sağanak yağışlar bekleniyor.

Meteoroloji'nin tahminlerine göre, Türkiye genelinde bazı bölgeler hariç yağış beklenmezken, hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Sağanak yağışların İstanbul, Bursa ve İzmir'in bazı ilçelerinde etkili olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin batı kesimleri parçalı bulutlu, Edirne ve Çanakkale'nin kuzeybatı kesimleri gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde bir ila üç derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >