Meteoroloji'den üç bölgeye uyarı: Sağanak ve kuvvetli lodos bekleniyor

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahminlerine göre yağışlı günler geliyor. Yarın ülkede geniş bir alanı etkilemeye başlayacak olan yağışlı hava, hafta sonu boyunca da devam edecek. Gelecek hafta başında yurdun batısında yağmur, doğusunda kar görülecek.

Meteoroloji'nin tahminlerine göre Trakya, Ege'nin kıyı kesimleri, Akdeniz Bölgesi sağanak yağmurlu. Marmara, Kuzey Ege ve Orta Karadeniz'de kuvvetli lodos etkili olacak, fırtınanın ardından yağışlı günler gelecek.

Pus ve sis görülebilir

Kıyı Ege ve Akdeniz bölge geneli ile Kırklareli, Edirne ve Manisa çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

Perşembe günü hava durumu haritası
Perşembe günü hava durumu haritası

Hava sıcaklığı yurt genelinde mevsim normallerinin üstünde olacak

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde, Orta Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >