Meteoroloji'den yağış uyarısı: Üç gün etkili olacak

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Antalya, Ağrı, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye'de sıcaklıkların iç ve batı bölgelerde artması bekleniyor. Yapılan son değerlendirmelere göre bazı illerde de yağış bekleniyor. 5 günlük hava durumu tahminine göre ise, yarın, pazartesi ve salı günü yağışlar etkili olacak.

Çığ tehlikesine karşı uyarı

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Artvin'in doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Bazı bölgelerde sıcaklıklar artacak

Hava sıcaklıklarının; iç ve batı bölgelerde artacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

5 günlük hava durumu tahmin haritası
5 günlük hava durumu tahmin haritası

5 günlük tahmin

Meteoroloji'nün 5 günlük hava durumu tahminine göre ise, İstanbul'da bugün aralıklarla olmak üzere salı gününe kadar yağış bekleniyor. Yurdun birçok kesiminde de özellikle yarın ve pazartesi günü yağışların etkili olması bekleniyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >