Metro saldırganına istenen ceza belli oldu

Metro zanlısına 18 yıla kadar hapis cezası istendi
Metro zanlısına 18 yıla kadar hapis cezası istendi

Geçtiğimiz kasım ayında Kadıköy-Tavşantepe metrosunda saldırı olayı gerçekleşmişti. Yaşanan olayda iki kadın yolcuya saldıran, tehdit eden ve bıçak çeken zanlıya istenen hapis cezası belli oldu. Hazırlanan iddianamede beş ayrı suçtan yargılanan Emrah Yılmaz için 18 yıl 3 aya kadar hapis cezası istendi.

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda yolculuk yapan Senanur Damgacı ve annesi Nilgün Mihdiye Damgacı'ya yönelik hakaret ve tehdit içerikli sözler söylediği gerekçesiyle tutuklanan Emrah Yılmaz hakkında yürütülen soruşturma tamamladı.

18 yıla kadar hapis cezası istendi

İddianamede, şüpheli Emrah Yılmaz'ın "silahla kasten yaralamaya teşebbüs", "kasten yaralama", "hakaret", "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla silahla tehdit" ile mağdur ve müştekileri karşı "zincirleme şekilde silahla tehdit" suçlarından toplam 6 yıl 7 aydan 18 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianamede, değerlendirilmek üzere Anadolu asliye ceza mahkemesine gönderildi. İddianamenin kabul edilmesi halinde şüpheli Emrah Yılmaz'ı yargılanmasına başlanacak.

Koşullu serbest bırakılmıştı

Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesince 3 Mayıs 2018'de "cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan yargılandığı davada 2 yıl 12 ay hapis cezasına çarptırılan Emrah Yılmaz, 7 Mart 2019'da tutuklanırken iyi hali göz önünde bulundurularak 29 Haziran 2020'de koşullu salıverilmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >