Mide ilacı koronavirüs hastalarında bir günde iyileşme belirtisi gösterdi

Arşiv
Arşiv

İngiltere'de koronavirüs salgınına ilişkin yayımlanan araştırmada, koronavirüs hastası 10 kişinin evde tesadüfen kullanılan mide ekşimesi ilacı ile bir günde tedavi edildiği ve iyileşme belirtisi gösterdiği belirtildi.

İngiltere'de koronavirüs salgınına ilişkin yeni bir araştırma yayımlandı. Tıp dergisi Gut'da yayımlanan raporda mide ekşimesi ilacının evdeki 10 koronavirüs hastasının tedavisinde işe yaradığı ifade edildi.

Çalışma büyük gruplarda denenecek

Çalışmanın daha büyük gruplarda denenmeye başlaması planlanırken, Northwell Health doktoru ve gazete yazarı Doktor Joseph Conigliaro, "Bu hastalara hitap etmenin ve onları hastaneden uzak tutmanın ve daha iyi hissetmelerini sağlamanın en iyi yolunun ne olduğunu bilmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

24 ile 48 saat içinde iyileşme sağlıyor

Raporda, çalışma deneklerinden biri hariç öksürük ve nefes darlığı gibi semptomları olanların ilk 10 gün içinde ilacı aldığı ve tüm hastaların durumunda 24 ile 48 saat içinde iyileşme olduğu belirtildi. "Bu bulgular famotidinin koronavirüsün seyrini etkileyebileceğini düşündürmektedir" açıklaması yapıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >