Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı: Yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Arşiv
Arşiv

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, temennilerinin okulları açık tutmak olduğunu söyleyerek, "Dinamik sürece bağlı olarak yeni kararlar, yeni yaklaşımlar, yeni tedbirler almakla ilgili elbette hazırız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılmasıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk, temennilerinin okulları açık tutmak olduğunu belirtti.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şöyle;

"Çocuklarımızın sınıfta olmasını istiyoruz"

Bizim okulların açılması konusunda bildiğimiz alınan kararlar sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir heyetin Bilim Kurulu'nun da tavsiyeleri doğrultusunda yaptığı çalışmalara bağlı.

Okullar konusu, birlikte istişare edilerek, değerlendirmeler yapılarak aldığımız bir karar. Önümüzdeki süreçte gidişatın nasıl oluşacağı tamamen verilere bağlı olarak değerlendirilecek. Bundan dolayı da bizim şimdiden, çok önceden şu ay şu olacak, bu ay bu olacak deme imkanımız yok. Bugünlerde tekrar yeni değerlendirmelerin içindeyiz, bu değerlendirmelere bağlı olarak hangi sınıflar ne şekilde açılacak bizim temennimiz elbette okulu açık tutmak ve eğitimle alakalı bir kurum olarak elbette çocuklarımızın sınıfta olmasını istiyoruz. Temennimiz tüm sınıfları, tüm düzeyde açmak. Bu kararı verirken verilere bakmak zorundayız. Biz bilim insanlarının, Sağlık Bakanlığı'nın ortaya koyduğu verileri dikkate alarak yeni kararlarla da ilgili istişareleri elbette yapacağız.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >