Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama: Öğretmen atamaları ne zaman olacak?

​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk- Arşiv
​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk- Arşiv

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, merakla beklenen öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Selçuk, "Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuk olduğu TRT Kürdi kanalında öğretmen atamalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretmen atama dağılımının ihtiyaçlara göre belirlendiğini söyleyen Bakan Selçuk, "Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatistiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz" dedi.

"Bütçenin netleşmesi lazım"

Bakan Selçuk, "Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabi bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçeyle ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağıyla ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık" dedi.

Atama takvimi ne zaman açıklanacak?

2021 öğretmen atama takviminin kısa sürede netleşeceğini söyleyen Selçuk, "Müzakereler sürüyor, kısa zamanda neticeleneceğini ümit ediyorum. Her sene değişen zamanlarda ilan ediliyor. Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" açıklamasında bulundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >