Mısır yüklü TIR'dan kaçak cep telefonları çıktı: Değeri 5 milyon TL

TIR'ın gizli bölmelerinden telefonlar çıkarıldı
TIR'ın gizli bölmelerinden telefonlar çıkarıldı

Osmaniye'de, uygulama noktasında durdurulan mısır yüklü TIR'da yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 283 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, otoyol üzerinde oluşturulan uygulama noktasında, kaçakçılık olaylarının önlenmesine yönelik şüpheli araç ve kişiler üzerine çalışma başlattı.

T.Ş'nin kullandığı mısır yüklü TIR, uygulama noktasında durduruldu. Irak'tan ülkeye giriş yaptığı belirlenen ve sürücüsünün şüpheli tavırlar sergilediği TIR, detaylı arama yapılmak üzere emniyet otoparkına çekildi.

Yakalanan telefonlar
Yakalanan telefonlar

Piyasa değeri 5 milyon lira

TIR'da yüklü olan mısır iş makinesi ile boşaltılırken, aracın çeşitli bölümlerine gizlenen, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan 283 adet gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi.

Konuyla ilgili sürücü T.Ş. ve yanında yolcu olarak bulunan Y.Ş, 'kaçakçılık' suçundan gözaltına alındı. Ele geçirilen kaçak cep telefonlarına el koyulurken, 2 şüpheli de emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >