MSB: İdlib'de 14 masum sivil hayatını kaybetti, 27 kişi yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan İdlib açıklaması geldi.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan İdlib açıklaması geldi.

Milli Savunma Bakanlığı, Esed rejiminin İdlib'e yönelik düzenlediği saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''Suriye rejiminin İdlib'deki hava saldırılarında, aralarında çocuk ve kadınların da olduğu 14 masum sivil hayatını kaybetti, 27 kişi yaralandı'' ifadeleri kullanıldı.

Beşşar Esed rejimine ait savaş uçakları, İdlib'in güneyinde Marratinnuman ve Serakib ilçeleri, Hülübbe, Ruffa, Sırman, Kenais, Tel Krisyan ve Berse köylerine hava saldırısı düzenledi. İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre, Esed rejiminin savaş uçakları Marratinnuman ve Serakib ilçelerindeki pazar yerlerini de vurdu.

Bakanlıktan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı saldırıyla ilgili olarak, "Suriye rejiminin İdlib'deki hava saldırılarında, aralarında çocuk ve kadınların da olduğu 14 masum sivil hayatını kaybetti, 27 kişi yaralandı." açıklaması yaptı.Sivil Savunma ekipleri olay yerinde arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan muhaliflere ait uçak gözlemevinden alınan bilgiye göre, Rus savaş uçakları, sabah saatlerinden bu yana İdlib'in güneyinde Kefer Secne ve Hiraki köylerine hava saldırısı düzenliyor.

Ekim ayı başından bu yana İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde Esed rejimi askerleri, İran destekli yabancı terörist gruplar ve Rusya'nın saldırılarında yaklaşık 62 bin sivil yerlerinden edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >