'Mucize çocuk' okulu bıraktı: 9 yaşında üniversiteden mezun olacaktı

9 yaşında 'dünyanın en genç üniversite mezunu' olmaya hazırlanan Laurent Simons okulu bıraktı
9 yaşında 'dünyanın en genç üniversite mezunu' olmaya hazırlanan Laurent Simons okulu bıraktı

Mucize çocuk Laurent Simons, 9 yaşında 'dünyanın en genç üniversite mezunu' olmaya hazırlanırken ilginç bir kararla okulu bırakma kararı aldı. Laurent Hollanda'nın Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği eğitimi alıyordu.

Hollanda'nın Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği eğitimi alan ve 9 yaşında 'dünyanın en genç üniversite mezunu' olmaya hazırlanan Laurent Simons ailesinin kararı ile okulu bıraktı.

Rekoru egale etmek istiyordu

BBC'nin haberine göre, Laurent, 10. doğum günü olan 26 Aralık'tan önce, şu anda 10 yaşında ABD'deki University of Alabama'dan mezun olan Michael Kearney'e ait olan, dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elde etmek istiyordu.

Ancak üniversite yönetimi, Laurent'in ünvanı elde etmesi için son zaman olan 26 Aralık'da mezun olmasının gerçekçi olmadığı savundu. Yönetim, buna gerekçe olarak da 9 yaşındaki çocuğun, geçmesi gereken sınav sayısını gösterdi. Üniversiteye göre, daha hızlı bir zaman çizelgesi, Laurent'in akademik gelişimi için uygun değildi.

Aile sınav takvimini kabul etmedi

  • Lydia ve Alexander Simons çifti ise üniversitenin sunduğu bu takvimi kabul etmediği için Laurent'in eğitimine son verdi.

Aile, Aralık sonuna kadar Laurent'in lisans eğtimini tamamlayabileceğinin söylenmesine rağmen, okul yönetiminin aniden karar değiştirerek bu tarihi 2020'nin ortalarına uzattığını savundu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >