Müge Anlı'da çözülen olay herkesi ağlattı

Müge Anlı.
Müge Anlı.

Başarılı sunucu Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programında herkesi şok eden bir olay yaşandı. Eski eşi Kıymet A., Afyon'da yaşayan Gazi A.'nın 18 ocak günü kaybolduğu ve bir daha dönmediği iddiasıyla kayıp başvurusu yaparak Müge Anlı'nın programına katıldı. Ancak yayından sonra yapılan itiraflara göre Abdullah Gazi'yi kızı Gizem A.,'nın öldürdüğü ortaya çıktı.

Müge Anlı'nın sunduğu Tatlı Sert programında her geçen gün yeni bir olay aydınlanıyor. Ancak bu defa çözülen olay herkesi gözyaşlarına boğdu.

Gazi A.'nın 18 Ocak günü evinin arka kapısından çıkıp gittiği ve bir daha dönmediği iddia edilmişti. Kayıp başvurusu yapan eşi Kıymet A., 28 Ocak'ta boşandığı ancak birlikte yaşadığı eski eşinin 10 gündür kayıp olduğunu bildirdi.

'En zor programım'

Aile fertleri Gazi A.'nın tuhaf bir şekilde kaybolduğunu söyleyeyen Müge Anlı'ya başvurdu. Yayın sonrası Gazi A.'nın eşi Kıymet A., itirafta bulundu. Müge Anlı, "hayatımın en zor programı" dedi ve cinayetle ilgili çarpıcı gerçekleri şu sözlerle anlattı:

"Yayından sonra Kıymet hanım 'sizinle görüşmek istiyorum' dedi. Görüştük ve hiç beklenmedik bir şey ortaya çıktı.

Müge Anlı ve Kıymet A.,
Müge Anlı ve Kıymet A.,

'Annem üstlenecekti'

Abdullah Gazi'yi 18 Ocak gecesi büyük kızı öldürmüş.Hayatının en zor programı, en çok etkileyen konu neydi diye sorarlardı. Artık onun cevabı var. Güzeller güzeli bir kız çocuğu üniversite sınavlarına hazırlanıyor. Gerçekten çok güzel. 18 Ocak gecesi bir yere kadar anlatılanlar doğru. Eve alkollü şekilde geliyor baba, annesine senedi imzalatmak istiyor. Ve genç kızın anlattığına göre; annesinin öldürüleceğini düşünen genç kız o silahla babasını öldürüyor istemeden de olsa.

Kendi aralarında anlaşıyorlar. Evin yakınında bir ocak var, onu oraya atıyorlar. Ve cesetten de bu şekilde kurtuluyorlar. Evde 15 yaşında bir kız çocuğu daha var. Diyorlar ki "Eğer her şey ortaya çıkarsa annem üstlenecek.

Dün Kıymet hanım yayından sonra konuşacağım dediğinde 14 yaşındaki çocuğun da ifadesi alınıyor. Çocuk, anlaştıkları gibi annesinin öldürdüklerini ifade ediyor. Ama aslında olayı iç yüzünde kızını korumaya çalışan bir anne var. Kız her şeyin ifadelerde ortaya çıkacağını düşündü."

İtiraf etti

Abdullah Gazi'yi öldürdüğünü itiraf eden büyük kızı Gizem A. şöyle konuştu:

  • "Alkollü şekilde eve geldi. Sonra bir senet çıkarttı, annem 'imzalamayacağım' dedi. Sonra vurdu, annem imzalamak zorunda kaldı. Sonra kavga etti, dövmeye başladı. Sonra ben araya girdim, silah patladı. Kime geldiğini anlayamadım, silah babamın elindeydi. Baktım, babam birden yığıldı o vurulmuş sonra öldü.
  • Annem ile birlikte aldık, kardeşimi de çağırdık. Götürdük evin arkasında. Orada ekmek yaptıkları bir yer var, orada yaktık. Küçük kardeşime "olay çıktı vuruldu" dedim. Ona biz tembihledik, eğer bir gün ortaya çıkarsa annem yaptı diyelim dedik.
  • Annem bize annelik yaptı, babalık yaptı. Anneme bir şey olsun istemedim ben. Eğer anneme vurmasaydı, dövmeseydi, silah zoruyla bir şeyler yaptırmaya çalışmasaydı böyle olmazdı.''
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >