Müge Anlı'dan flaş gelişme: Fahire Kara'nın izi bulundu!

Fahire Kara
Fahire Kara

1990 yılında Suudi Arabistan'da eşiyle birlikte hac vazifesini yerine getirirken yaşanan izdihamda hastaneye kaldırılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan Fahire Kara hakkında şok gelişme! 26 yıldır haber alınamayan Fahire Kara'dan haber geldi.

1990 yılında hacda çıkan izdihamda hastaneye kaldırılan ve 26 yıldır kendisinden haber alınamayan Fahire Kara'nın yaşadığı kesinleşti. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında aranan Fahire Kara'nın bir Yemen'li tarafından alıkonulduğu öğrenilmişti. Umre'den yeni gelen bir izleyici ise, Fahire Kara'nın evden çıkartılmadığını ve Suudi Arabistan'da 3 çocuğu olduğunu belirtti.

Arabistan'da 3 çocuğu var
Türkiye'nin en çok izlenen sabah kuşağı Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Umre'den yeni gelen bir izleyici yaşadıklarını ve orada konuşulanları anlattı. 
Fahire Kara hakkında Müge Anlı'ya konuşan kişi, Fahire Kara'nın Suudi Arabistan'da 3 çocuğu olduğunu söyledi.
Arabistan'da 3 çocuğu var Türkiye'nin en çok izlenen sabah kuşağı Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Umre'den yeni gelen bir izleyici yaşadıklarını ve orada konuşulanları anlattı. Fahire Kara hakkında Müge Anlı'ya konuşan kişi, Fahire Kara'nın Suudi Arabistan'da 3 çocuğu olduğunu söyledi.
Kaçıran idam edilecek
Suudi Arabistan'da Fahire Kara'nın kaçırılma olayının konuşulduğunu belirten kişi, Fahire Kara'yı alıkoyan kişinin idam edileceğini belirterek "Suudi Arabistan'da Fahire Kara'yı kaçıran Yemenli adam konuşuluyor. Bu adamın idam edileceği halk arasında konuşulmaya başlanmış." dedi.
Kaçıran idam edilecek Suudi Arabistan'da Fahire Kara'nın kaçırılma olayının konuşulduğunu belirten kişi, Fahire Kara'yı alıkoyan kişinin idam edileceğini belirterek "Suudi Arabistan'da Fahire Kara'yı kaçıran Yemenli adam konuşuluyor. Bu adamın idam edileceği halk arasında konuşulmaya başlanmış." dedi.
Aranıyor diye dışarı çıkamıyor
Yapılan haberlerin ardından Fahire Kara'yı kaçıran adamın damadı ile görüşüldüğünü ifade ederken, Fahire Kara'nın iki oğlu ve kızının olduğunu söyledi. 

Oğlunun devlet görevinde bulunduğunu ve oradaki insanların çekindiği biri olduğunu söyledi. Kızının ise bir Türk ile evlendiğini ve o kişinin Urfalı Davut olduğunu ifade etti. Ayrıca Fahire Kara'nın ailesinin onu aradığından haberi olduğunu belirten Müge Anlı, Fahire Kara'nın internet üzerinden çocuklarının fotoğraflarını da gördüğünü de söylüyor. 


Fahire Kara'yı kaçıran kişinin Yemenli olduğu ve 85 yaşında olduğu ise diğer bilgiler arasında. Müge Anlı'nın Fahire Kara dosyasını açarak canlı yayınlarında Fahire Kara'yı aramaya başlamasından itibaren dışarıya çıkarılmadığı bilgisine ulaşıldı.
Aranıyor diye dışarı çıkamıyor Yapılan haberlerin ardından Fahire Kara'yı kaçıran adamın damadı ile görüşüldüğünü ifade ederken, Fahire Kara'nın iki oğlu ve kızının olduğunu söyledi. Oğlunun devlet görevinde bulunduğunu ve oradaki insanların çekindiği biri olduğunu söyledi. Kızının ise bir Türk ile evlendiğini ve o kişinin Urfalı Davut olduğunu ifade etti. Ayrıca Fahire Kara'nın ailesinin onu aradığından haberi olduğunu belirten Müge Anlı, Fahire Kara'nın internet üzerinden çocuklarının fotoğraflarını da gördüğünü de söylüyor. Fahire Kara'yı kaçıran kişinin Yemenli olduğu ve 85 yaşında olduğu ise diğer bilgiler arasında. Müge Anlı'nın Fahire Kara dosyasını açarak canlı yayınlarında Fahire Kara'yı aramaya başlamasından itibaren dışarıya çıkarılmadığı bilgisine ulaşıldı.
Yerel halk da olayı gizliyor 
Arabistan'daki Fahire Kara'yı arama çalışmalarında yerel halkın kendisini tanıdığı, fakat güvenlik güçlerinde çalışan oğlundan çekindikleri için bilgi vermedikleri ortaya çıktı.

 Kaçıran ailenin babalarının bu olaydan dolayı asılacağı korkusunu yaşadıkları ve Fahire Kara'ya baskı yaparak dışarı çıkarmadıkları ortaya çıktı. Ayrıca Fahire Kara'nın daha önce evi olarak ihbar edilen yerin Fahire Kara'nın kaldığı yer değil, sattığı eşyaları koymak için depo olarak kullandığı bir mekan olduğu öğrenildi.
Yerel halk da olayı gizliyor Arabistan'daki Fahire Kara'yı arama çalışmalarında yerel halkın kendisini tanıdığı, fakat güvenlik güçlerinde çalışan oğlundan çekindikleri için bilgi vermedikleri ortaya çıktı. Kaçıran ailenin babalarının bu olaydan dolayı asılacağı korkusunu yaşadıkları ve Fahire Kara'ya baskı yaparak dışarı çıkarmadıkları ortaya çıktı. Ayrıca Fahire Kara'nın daha önce evi olarak ihbar edilen yerin Fahire Kara'nın kaldığı yer değil, sattığı eşyaları koymak için depo olarak kullandığı bir mekan olduğu öğrenildi.
Kara'nın izi bulundu!
Arabistan'da hac görevini icra eden Türk bir hacının kaldığı otelde çalışan bir görevlinin Fahire Kara'yı kaçıran kişinin akrabası olduğu bilgisi de Müge Anlı tarafından canlı yayında ortaya çıktı.

El Yahyavi camisinden bahseden Müge Anlı, Yemenli aşiretlerin yoğunlukla ikamet ettiği bölgede Fahire Kara, çalışarak kazandığı para ile kendisine iki katlı bir ev almış. Fahire Kara'yı kaçıran şahsın otelde çalışan akrabası ise Müge Anlı izleyicisine konu ile ilgili olarak 'Olayın üzerinden 30 sene geçti. Herkesin kendine göre bir düzeni var. Benim de burada biz düzenim var. Fahire Kara burada bir düzen kurdu, başlarda çok sıkıntı çekti. Türkiye'ye dönmek için çok uğraştı; fakat aradan geçen yıllar üzerine Türkiye'ye dönemeyeceğini anlayınca Arabistan'da kendisine bir hayat kurdu. Çok çalıştı, kendisine ait iki katlı evi var. Buradan Türkiye'ye dönse kimin yanında kalacak. Kim ona ne kadar bakacak. İlk başta herkes onu ağırlayacak fakat 6 ay sonra ne olacak?" ifadelerini kullandığı iddia ediliyor.
Kara'nın izi bulundu! Arabistan'da hac görevini icra eden Türk bir hacının kaldığı otelde çalışan bir görevlinin Fahire Kara'yı kaçıran kişinin akrabası olduğu bilgisi de Müge Anlı tarafından canlı yayında ortaya çıktı. El Yahyavi camisinden bahseden Müge Anlı, Yemenli aşiretlerin yoğunlukla ikamet ettiği bölgede Fahire Kara, çalışarak kazandığı para ile kendisine iki katlı bir ev almış. Fahire Kara'yı kaçıran şahsın otelde çalışan akrabası ise Müge Anlı izleyicisine konu ile ilgili olarak 'Olayın üzerinden 30 sene geçti. Herkesin kendine göre bir düzeni var. Benim de burada biz düzenim var. Fahire Kara burada bir düzen kurdu, başlarda çok sıkıntı çekti. Türkiye'ye dönmek için çok uğraştı; fakat aradan geçen yıllar üzerine Türkiye'ye dönemeyeceğini anlayınca Arabistan'da kendisine bir hayat kurdu. Çok çalıştı, kendisine ait iki katlı evi var. Buradan Türkiye'ye dönse kimin yanında kalacak. Kim ona ne kadar bakacak. İlk başta herkes onu ağırlayacak fakat 6 ay sonra ne olacak?" ifadelerini kullandığı iddia ediliyor.