Muharrem İnce cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce

İzmir ve Manisa mitinglerini dün sağlık sebeplerinden dolayı erteleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce basın toplantısı düzenledi. Toplantıda İnce, cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs seçimlerine üç gün kala Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı.

45 gündür kendisine itibar suikasti yapıldığını belirten İnce, "Gazeteci iftira atıyor ya da yazmıyor. Yazanlar da FETÖ'cülere destek vererek yazıyorlar. Benim böyle bir görüntüm ya da bir ses kaydım yok. Bu bir iftiradır. 'Gerçek ya da montaj fark etmez diyemezsin' çünkü gerçek değil bunu biliyorsun. 45 günde yaşadığını 45 yılda yaşamadım" dedi.

'Bir yandan FETÖ'cüler bir yandan PKK saldırıyor'

Kaçak FETÖ'cülerin yurt dışından kendisine saldırdığını vurgulayan İnce şöyle devam etti:

"Pazar günü oğlumun 10 milyon havale yapmışlar. Ya bu kadar itibar suikastı yapılır mı? Ben bu ülkede kamyoncu Şerif'in oğlu fizik öğretmeni olarak yaşadım. Her şeyim ortada. Benden başka mal varlığını açıklayan yok bana çamur atıyorlar. Ne kadar kaçak FETÖ'cü varsa yurt dışından saldırıyor. Diğer yandan da PKK'lılar saldırıyor. Her gün bir iftira var. Bu kadar dayanıklı olduğumu ben de bilmiyordum. İstedikleri kadar montaj kaset dekont yapsınlar her evden bir oy istiyorum. 'Para aldı çekilemez' diye atılan iftiralara, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. benim bu kumpaslardan korkum yok. Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekiliyorum"

  • Ne olmuştu?
  • Dün Memleket Partisi'nin Manisa ve İzmir'de düzenlemeyi planladığı mitingler ertelenmişti.
  • Partiden yapılan açıklamada, İnce'nin rahatsızlığı nedeniyle yapılamadığı duyurulmuştu.
  • Daha sonra sosyal medyadan bir açıklama yapan İnce, FETÖ tarafından sahte dekont ve kasetlerle hakkında bir algı operasyonu yapıldığını söylemişti.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >