Muhterem Nur Müslüm filmine dava açtı

Genç şarkıcı Emre Kaya, TRT Müzik'te yayınlanan 'Emre Kaya Apayrı' adlı programından Müslüm filminin yapımcılarına çağrıda bulunarak elde edilen kazançtan Muhterem Nur'a verilmesini istemişti.
Genç şarkıcı Emre Kaya, TRT Müzik'te yayınlanan 'Emre Kaya Apayrı' adlı programından Müslüm filminin yapımcılarına çağrıda bulunarak elde edilen kazançtan Muhterem Nur'a verilmesini istemişti.

Müslüm Gürses'in hayatının anlatıldığı 'Müslüm' filminin yapımcısı Nuri Yıldırım, Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur'un film için 950 bin TL aldığını açıkladı. Bunun üzerine, Muhterem Nur sessizliğini bozdu: 'Ben böyle bir para almadım. Aslı olmayan aşağılayıcı sözler için hakkınızda dava açıyorum.'

Müslüm Gürses'in hayatının anlatıldığı Müslüm filminin ortağı Nuri Yıldırım, Gürses'in eşi Muhterem Nur'un filmden 950 bin lira aldığını söyledi.

Yıldırım'ın açıklamalarının aslı olmadığını belirten Muhterem Nur şunları söyledi:

 • "Nuri Yıldırım bey, benim Müslüm filminden 950 bin TL aldığım hakkında açıklama yapmış. Ben böyle bir para almadım. Aslı olamayan aşağılayıcı sözler için hakkınızda dava açıyorum."

Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, katıldığı bir programda, eşinin hayatının anlatıldığı film hakkında "Filmden bir kuruş almadım" açıklamasında bulunmuştu.

4,5 milyon kişi tarafından izlenen "Müslüm filmiyle ilgili şaşırtan bir açıklama da yapan Muhterem Nur "Mustafa Bey'den bir kuruş almadım, almayı da düşünmedim. Para verirse jest olur" demişti. Bunun üzerine filmin yapımcısı Mustafa Uslu şöyle açıklama yapmıştı:

 • "Tanıştığım ilk günden beri Muhterem Nur hanımefendiyi Muhterem Anne olarak görmekteyim. Tarafımdan Muhterem Anne'ye maddi ve manevi her konuda ne gerekiyorsa yapılmaktadır ve yapılmaya devam edecektir."
"Emekli maaşı ile geçiniyorum"

                  Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, katıldığı bir programda Eşi Müslüm Gürses'in hayatını konu alan Müslüm film ile ilgili de yorumlarını sunarak hayatını nasıl geçindirdiğini açıklamıştı. Nur, 'Yurt dışından ve Türkiye'den aldığım emekli maaşı ile ayda elime 6 bin lira geçiyor, evimin aidatı ve yanımda çalışanların maaşını verdikten sonra 2 bin TL kalıyor. Onunla geçiniyorum' demişti.
"Emekli maaşı ile geçiniyorum" Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, katıldığı bir programda Eşi Müslüm Gürses'in hayatını konu alan Müslüm film ile ilgili de yorumlarını sunarak hayatını nasıl geçindirdiğini açıklamıştı. Nur, 'Yurt dışından ve Türkiye'den aldığım emekli maaşı ile ayda elime 6 bin lira geçiyor, evimin aidatı ve yanımda çalışanların maaşını verdikten sonra 2 bin TL kalıyor. Onunla geçiniyorum' demişti.
"950 bin TL aldı"

                  Müslüm filminin diğer ortağı Nuri Yıldırım ise Muhterem Nur'un Müslüm filminden 950 bin TL aldığını söyledi. Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, Nuri Yıldırım'ın açıklamaları üzerinde sessizliğini bozarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
"950 bin TL aldı" Müslüm filminin diğer ortağı Nuri Yıldırım ise Muhterem Nur'un Müslüm filminden 950 bin TL aldığını söyledi. Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, Nuri Yıldırım'ın açıklamaları üzerinde sessizliğini bozarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
"Ben böyle bir para almadım"

                  "Türk halkına ve sevenlerimize bir duyuru lütfen. Cuma günü bir gazetede beni küçük düşürücü ithamlarda bulunan Müslüm filminin diğer ortağı Nuri Yıldırım bey, benim Müslüm filminden 950 bin TL aldığım hakkında açıklama yapmış. Ben böyle bir para almadım. Dahası da var. Nuri Bey'in açıktan bana 200 bin TL verdiğini Beyaz TV'den duydum çok rica ediyorum. Bu 200 bin TL başka bir sözleşmeye aittir. Ben Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu'ya verdim. Şahsiyetinize yakışmadı bu hareket Nuri bey. Aslı olamayan aşağılayıcı sözler için hakkınızda dava açıyorum. Kişiliğimi zedelediniz. Şahsiyetinize yakıştıramadım."
"Ben böyle bir para almadım" "Türk halkına ve sevenlerimize bir duyuru lütfen. Cuma günü bir gazetede beni küçük düşürücü ithamlarda bulunan Müslüm filminin diğer ortağı Nuri Yıldırım bey, benim Müslüm filminden 950 bin TL aldığım hakkında açıklama yapmış. Ben böyle bir para almadım. Dahası da var. Nuri Bey'in açıktan bana 200 bin TL verdiğini Beyaz TV'den duydum çok rica ediyorum. Bu 200 bin TL başka bir sözleşmeye aittir. Ben Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu'ya verdim. Şahsiyetinize yakışmadı bu hareket Nuri bey. Aslı olamayan aşağılayıcı sözler için hakkınızda dava açıyorum. Kişiliğimi zedelediniz. Şahsiyetinize yakıştıramadım."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >