Muhterem Nur: 'Müslüm'ün ağladığını hiç görmedim'

Muhterem Nur.
Muhterem Nur.

Geçtiğimiz günlerde Müslüm Gürses'in menajerliğini yapan Nevzat Takmaz Gürses'in ölmeden önce yaşadıklarını anlatmıştı. Takmaz, usta sanatçının yoğun bakımda yattığı sırada tek olduğu için ağladığını söylemişti. Eşi Muhterem Nur iddialara yanıt verdi. Nur,"Benim eşim, 33 yıl evli kaldık, onun ağladığını ben hiç görmedim" dedi.

Usta sanatçı Müslüm Gürses yılar önce aramızdan ayrıldı. Ancak usta sanatçıyla ilgili konular gündeme devam ediyor. Gürses'in menajeri olan Nevzat Takmaz geçtiğimiz günlerde sanatçıyla alakalı, "Hep yoğun bakımdaydı. Bir ara kendine geldi. ‘Yanımızda bizi bekleyen, yardımcı olacak biri var mı? Canım kebap istedi’ dedi. ‘Kimse yok’ deyince koskoca Müslüm Gürses’in gözünden yaşlar geldi. İlk kez ağladığını gördüm. O dağ gibi adam bir anda çöktü. Bir daha konuşamadık. Daha sonra da fenalaştı" demişti.

 Nevzat Takmaz ve Muhterem Nur.
Nevzat Takmaz ve Muhterem Nur.

Muhterem Nur ve Müslüm Gürses.
Muhterem Nur ve Müslüm Gürses.

Eşi açıklama yaptı

  • Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur konuya ilişkin,
  • "İsminizi açıklamak istemiyorum. Altı yıl bitiyor eşimin aramızdan ayrıldığı. Şimdi kalkmış ileri geri saçma sapan beyanlarda bulunuyorsunuz. Benim eşim, 33 yıl evli kaldık, onun ağladığını ben hiç görmedim. Hastanede senden hiçbir şey istemedi, benden istedi, ben ona buldurup yedirdim. Sen 4 ay onu hastanede bedava beklemedin. Benim eşim anlattığın gibi yorucu çalışmadı. Hem sizin benimle ne davanız var ki? Kendinize gelin. Daha fazla ileri gitmeyin. Ben konuşmak istemiyorum, isminizi açıklamıyorum. Bugün başımıza ne geldiyse sizin yüzünüzden geldi. Ağzımı açtırmayın ve eşimi de mezarında rahat bırakın. Siz menajer değilsiniz" dedi.

Muhterem Nur Müslüm Gürses'in bal mumu heykeliyle.
Muhterem Nur Müslüm Gürses'in bal mumu heykeliyle.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >