Müjde Ar, “Şahsiyet” dizisi için eline silah aldı

Şahsiyet - Haluk Bilginer
Şahsiyet - Haluk Bilginer

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın, senaristliğini Hakan Günday’ın üstlendiği dizide Nesrin karakterine hayat veren Müjde Ar rolü gereği eline silah aldı.

Başrollerini ise Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, Hüseyin Avni Danyal, Müjde Ar, İbrahim Selim ve Fırat Topkorur’un üstlendiği yapım her bölümde izleyiciyi şaşırtıyor.

Şahsiyet
Şahsiyet

Şahsiyet dizisi değişik konusu ve birbirinden ünlü oyuncularıyla yayınlandığı günden beri gündeme damga vuruyor. Alzheimer hastası olan bir adamın seri katile dönüştüğü dizide başrollerde Haluk Bilginer ve Cansu Dere yer alıyor. Dizi Puhu TV'den ise şifresiz olarak yayınlanan dizide Nesrin karakterini canlandıran Müjde Ar rolü gereği eline silah aldı.

Müjde Ar
Müjde Ar

Dizinin konusu

65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agah (Haluk Bilginer) ilecinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra'nın (Cansu Dere) kesişen yolları, heyecan dolu bir hikaye olarak karşımıza çıkacak. Peki, Agâh ve Nevra'nın adım adım birbirlerine yaklaşmaları sadece bir tesadüf mü yoksa büyük bir bulmacanın eksik bir parçası mı? Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul'un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu'nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agâh'ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır. Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh'ın aldığı cinayet kararı, Nevra'nın hayatını da tamamen değiştirecektir.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >